Recep Akdağ çok kızdı

Habertürk’te Sağlık Bakanı ile moderatör Zafer Arapkirli karşı karşıya geldi. Sağlık Bakanlığı’nı eleştiren moderatör Zafer Arapkirli, Recep Akdağ'ı çok kızdırdı.

Recep Akdağ çok kızdı
06 Kasım 2012 Salı 11:43 tarihinde eklendi, 1.492 kez okundu.

 

Habertürk dün çok ilginç bir tartışmaya sahne oldu. Kanalın deneyimli ekran yüzü Zafer Arapkirli, canlı yayında ağırladığı Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile polemik yaşadı.
 
Yeni yayın döneminde Zafer Arapkirli'nin hazırlayıp sunmaya başladığı Açık ve Net programının ilk konuğu Hükümetin en çok konuşulan üyelerinden biri, Sağlık Bakanı Dr. Recep Akdağ oldu. Bakan Akdağ,   sağlık konusunda soruları yanıtladı, hükümetin sağlık politikalarını anlattı.
 
Zafer Arapkirli : Hala bugün 2012 yılındayız hastane kapısından geri çevrilen hastaları, rehin kalan hastaların öykülerini çok sık duyuyoruz
 
Recep Akdağ: İstirham ederim Zafer Bey. Çok sık duymuyoruz
 
Zafer Arapkirli: Ben Zafer Arapkirli olarak çevremden o kadar sık duyuyorum ki... 
 
Recep Akdağ: Hayır! Sık duyamazsınız. Hiç bir hastanede rehin kalma hikayesi duyamazsınız.
 
Zafer Arapkirli: Kucağında çocuğunu ateşli hastane hastane dolaştırıyor vatandaş. Diyorlar ki bakamayız, edemeyiz.Yahut gel bir senet imzala... Böyle çok zor durumda kalan insan var.
 
Recep Akdağ: Müsade eder misiniz? Bu rehin tutma mı? Bakın şimdi... 
 
Zafer Arapkirli: Ama para vermezsen tedavi etmiyeceğim diyor.
 
Recep Akdağ: Müsade et... Ayrı bir şeyden bahsediyorsun. Siz belki de unuttunuz. Rehin tutma, bir hastanede yatıyorsunuz. Hatta Allah korusun yakınınız vefat ediyor, çocuğunuz vefat ediyor. Cenazeyi size vermiyorlar... Niye? Git parasını getir diyorlar. Bizim kabinenin ilk açıklandığı tarih 18 Kasım 2002 tarihinde biz genelge yayınladık. Hastanede rehin tutmaları engellemek için.  O kadar hazırlıklıydık. Bununla biz bugün neredeyse hiç karşılaşmıyoruz.
 
Zafer Arapkirli: Sıfıra indiğini söyleyemiyorsunuz... 
 
Recep Akdağ: Ama öyle bir şey söylüyorsunuz ki... Sıfıra indi...   Süratli araba... 
 
Zafer Arapkirli: Ama canı yansa hastane sahibi ya da yöneticisinin.
 
Recep Akdağ: Müsade eder misiniz? Süratli araba kullanmak yasak di mi? Ceza yazarlar size. Alkollü araç kullanmak yasak. Buna rağmen bunu yapan yok mu? Olaya sistematik olarak Bakanlık nasıl yaklaşıyor buna bakmak lazım. 
 
Arapkirli ardından tansiyonu düşürmek için "Cezası ne efendim?" diye sordu ve programına devam etti.