Reyting patladı ücret katlandı

Başarılı olan dizilerin oyuncuları ücretlerine zam yaptı. Rekor fiyat bölüm başına 60 bin lira alan Nurgül Yeşilçay'da.

Reyting patladı ücret katlandı
28 Aralık 2011 Çarşamba 11:00 tarihinde eklendi, 2.078 kez okundu.

 

İşte oyuncular ve aldıkları ücretler:
 
3 BİN LİRA'DAN 60 BİN'E
 
Türkiye'de dizi oyunculuğundan bölüm başına en çok kazanan oyuncu Nurgül Yeşilçay. Nurgül Yeşilçay, 8 yıl önce İkinci Bahar dizisinden haftada sadece 3 bin lira kazanabilirken, şimdiki ücreti ise bölüm başına 60 bin lira.
 
BEREN SAAT İKİNCİ
 
Dizilerden en çok kazanan oyuncular arasında ikinci sırada ise Beren Saat var. Beren Saat, yıldızının parladığı Aşk-ı Memnu dizisinde haftada 30 bin lira alıyordu. Ünlü oyuncu, son dizisi Fatmagül'ün Suçu Ne ile haftalık kazancını 50 bin liraya çıkartmayı başardı.
 
HAFTALIK 50 BİN LİRA
 
Aşk-ı Memnu'da 30 bin lira kazanan bir diğer oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ da tıpkı Beren Saat gibi yeni dizisi Kuzey Güney ile bölüm başına kazancını 50 bin liraya çıkartmayı başardı.
 
KANUNİ 45 BİN LİRA ALIYOR
 
Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman olarak seyrettiğimiz Halit Ergenç'in, Binbir Gece dizisinden eline haftada 35 bin lira geçiyordu. Ergenç şimdi haftada 45 bin lira alıyor.
 
KEŞANLI ALİ REKOR KIRDI
 
Dizilerin asi oyuncusu Nejat İşler, Kapalıçarşı dizisinden haftada 25 bin lira kazanan Nejat İşler, Keşanlı Ali Destanı'ndan her hafta 40 bin lira alarak ücretini yaklaşık yüzde 80 artırdı.
 
GENÇ AMA BAŞARILI
 
Genç oyuncu Hazal Kaya ise önceki dizisi Aşk-ı Memnu'da haftada 18 bin lira kazanırken, büyük başarı sağladığı yeni dizisinden bölüm başına 30 bin lira alıyor.
 
YAPIMCIDAN ZAM İSTEDİ
 
Okan Yalabık Muhteşem Yüzyıl dizisine, bir önceki dizisinden kazandığı haftada 8 bin lira ücret alarak başladı. Ancak oyunculuğuyla o kadar öne çıktıki yapımcısından zam istedi. Genç oyuncunun ücreti şimdi bölüm başına 15 bin lira.