Ronaldo kimi tutuyor?

Portekiz Milli Takımı'nın yıldızı Cristiano Ronaldo, EURO 2012 finalinde İspanya'nın şampiyon olmasını istiyor.

Ronaldo kimi tutuyor?
30 Haziran 2012 Cumartesi 14:14 tarihinde eklendi, 1.581 kez okundu.

 

Yarı finalde İspanya'ya elenerek Avrupa Kupası Şampiyonluğu'nu kaçıran Portekiz'in süper starı Cristiano Ronaldo, kupayı İspanya'nın almasını istediğini söyledi.
 
Yıldız oyuncu yaptığı açıklamada İtalya ve İspanya'nın karşı karşıya geleceği EURO 2012 finalinde İspanya'yı tutacağını belirterek, "Kupanın İspanya'ya umuyorum ve istiyorum. Çünkü orada bir çok arkadaşım var. Onların bu sevinci yaşamasını daha çok isterim" ifadelerini kullandı.
 
Turnuva hakkında açıklamalarda bulunmayı da ihmal etmeyen başarılı oyuncu, Portekiz'in Avrupa Şampiyonası'nda başarılı bir takım olduğunu söyleyerek final oynamayı da sonuna kadar hak ettiklerini söyledi. Turnuvada takım arkadaşları kadar kendisinin de elinden geleni yaptığını ifade eden Ronaldo, en büyük şanssızlıklarının yarı finalde İspanya gibi deneyimli bir takımla oynamak olduğunu dile getirdi.
 
Turnuva öncesinde oyuncu tercihleri ve deneyimsizliği nedeniyle eleştirilen hocasına da sahip çıkan Ronaldo, bundan sonraki turnuvalar için EURO 2012'den dersler çıkararak büyük turnuva kazanmayı hedeflediklerini belirtti.
 
(sporx)