Royal Halı Gaziantep 71-63 Krasnye Krylia

FIBA Eurochallenge Kupası B Grubu'nda Royal Halı Gaziantep, kendi evinde konuk ettiği Rus ekibi Kransnye Krylia'yı 71-63 mağlup etti. Maçın en skorer ismi Gaziantep'ten Borovnjak oldu.

Royal Halı Gaziantep 71-63 Krasnye Krylia
03 Aralık 2013 Salı 23:06 tarihinde eklendi.
 
Hava atışının ardından ilk hücumu geliştiren Royal Halı Gaziantep'te Bremer, karışlaşmanın ilk sayısı kaydetti. Kransnye Krylia'da ise, Nichols, Bremer'e karşılık vererek takımının ilk sayısını kaydetti.

Gaziantep'in baskısının sürdüğü periyotta Serkan ve Borovnjak, takımı adına sayılar buldu. Adam adama savunmanın gerçekleştiren Krylia takımı ise, Bracey Wright bulduğu sayılar yetersiz kalınca periyodu 22-19 geride kapattı.
 
İkinci periyoda istediği gibi başlayan Royal Halı Gaziantep; Stevic, Borovnjak ve Murat ile üst üste sayılar buldu. Gaziantep'in üst üste bulduğu sayılara karşılık Kransnye Krylia, mola aldı. Molanın ardından hızlı hücum organizasyonları geliştiren Rus ekibi; Ponkrashov ve Miles ile sayılar buldu. Baskısını maçın her saniyesinde koruyan Gaziantep, periyottan 44-35'lik skorla galip ayrıldı.
 
Karşılaşmanın üçüncü periyotuna Mutlu ve Bremer'in basketleriyle başlayan Royal Halı Gaziantep, farkı açmaya çalıştı. Üst üste yediği sayıların ardından Kransnye Krylia, Bracey Wright ile sayılar buldu. Aradaki farka kapatmaya çalışan Krylia takımı, Gaziantep'in bulduğu sayılara engel olamayınca periyottan 57-48 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmanın son periyodunda da üstünlüğünü koruyan Royal Halı Gaziantep, Bremer ve Serkan'ın etkili oyunuyla farkı açtı. Stevic'in sayılarına engel olamayan Kransnye Krylia, karşılaşmadan 71-63'lük sayıyla mağlup ayrıldı.
 
71-63'lük skorla sonuçlanan maçın 18 sayıyla en skorer ismi olan Royal Halı Gaziantep'ten Borovnjak, maçı 9 ribaundla kapattı.

DHA