Rüyası gerçek oluyor

David Beckham, satın alma opsiyonuna sahip olduğu Amerika Birleşik Devletleri 1. Futbol Ligi'nde (MLS) oynaması planlanan Miami kentindeki yeni kulübe en iyi oyuncuları getirmeyi amaçladığını söyledi.

Rüyası gerçek oluyor
06 Şubat 2014 Perşembe 12:17 tarihinde eklendi.
Beckham, 2007-2012 yılları arası MLS takımlarından Los Angeles Galaxy takımında oynamıştı. Miami kentinde basın toplantısı düzenleyen Beckham, "Hayatımın en heyecanlı günü" diye başladığı toplantısına, tüm dünyada futbolseverler tarafından tanınacak yeni bir kulüp oluşturmayı amaçladıklarını söyleyerek devam eden Beckham, takımın maçlarını oynayacağı stadyumun, kuruluş tarihinin ve isminin henüz belli olmadığını vurguladı.
 
"Öyle bir kulüp oluşturacağız ki milyonlarca taraftarı olacak" diyen Beckham, takımın tüm dünyada tanınacak bir marka haline geleceğini iddia etti. Futbol oynadığı dönemlerden tanıştığı birçok yıldız oyuncunun kendisiyle irtibata geçtiğini ve kurulacak takıma katılmak istediğini kendisine ilettiklerini belirten Beckham, "Bir takıma yıldız oyuncuları transfer edince neler olabileceğinin farkındayım ve takımımıza en iyi futbolcuları getirmeyi amaçlıyoruz" ifadesini kullandı.
 
David Beckham, Miami'deki yetkililerle yeni stadyum inşası konusunda görüşmelerin devam ettiğini kaydederek, "Devlet desteğine ihtiyacımız yok. Stadyumun finansmanını kendimiz halledeceğiz ve bu konu üzerinde çok yoğun bir çalışma yürütüyoruz" şeklinde konuştu.
 
Yeni bir kulüp yaratarak onu başarılı ve tanınmış bir hale getirmenin çok zorlu bir süreç olduğunu ve birçok farklı zorlukla mücadele etmek zorunda kaldıklarının altını çizen Beckham, "Doğru yatırımcılarla çalışıyoruz. Sadece zengin değil, futbol tutkusuna sahip insanlarla" dedi. Beckham ayrıca altyapıya önem vereceklerini ve "çocuk akademisi" kurup yetenekli gençleri dünya futboluna kazandırmayı hedeflediklerini açıkladı.
 
MLS'de şu an 19 takım bulunurken, bu sayının 2015'ye kadar 22'e çıkacağı öngörülüyor. Miami kentinde kurulacak yeni takımın da ligin genişletilmesi çalışmaları kapsamında bu 22 takım arasında yer alması bekleniyor.

DHA