Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir? DHI Saç Ekimi Nedir?

Ülkemizde birçok kişinin yaşadığı sorunlar arasında gelen saç dökülmesi ve saç kaybı, günümüzde çözülemeyecek bir sorun değildir. Saç ekimi işlemiyle kelliğinizin ortadan kalkması mümkündür!

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir? DHI Saç Ekimi Nedir?
08 Ağustos 2022 Pazartesi 10:04 tarihinde eklendi.

Ülkemizde birçok kişinin yaşadığı sorunlar arasında gelen saç dökülmesi ve saç kaybı, günümüzde çözülemeyecek bir sorun değildir. Saç ekimi işlemiyle kelliğinizin ortadan kalkması mümkündür!

 

Saç ekimi kimlere uygulanabilir? Ekim işlemi saç dökülmesi ve saç kaybı yaşayan neredeyse herkese uygulanmaktadır. Ekim işleminin gerçekleştirilmesi için genellikle ensede bulunan kıl kökleri kullanılmaktadır. Fakat günümüzde doğuştan köse olan kişilerin bile saç ekimi yaptırarak doğal görünümlü saçlara sahip olduğu görülmektedir. Bundan dolayı her ne nedenden ötürü saçınız dökülmüş veya kaybolmuş olsa da saçlarınıza tekrardan kavuşmanız mümkündür. Yapmanız gereken uzman bir doktor bulup doktora danışmak olacaktır. Doktor size hem saç ektirmek hem de saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi verecektir. Uygunluk sağlanması durumunda sizin için en uygun olan ekim yöntemi seçilerek işleme başlanır. Kısa sürede saçların güçlendirilmesi sağlanarak, istediğiniz saç görünümüne sahip olabilirsiniz.

 

Dünyadaki kadınların %42’sinde saç kaybı ve saç dökülmesi yaşanmaktadır. Bundan dolayı kadınların da bu yöntemleri kullanarak saç ektirmesi gayet normaldir.

 

DHI Saç Ekimi Nedir?

Saç ekim işlemleri ülkemizde genellikle 3 yöntem kullanılarak yapılmaktadır. Bu yöntemler Hiperbarik yöntem, robotik yöntem ve DHI saç ekim işlemi olarak geçmektedir.

 

Saç kaybı ve saç dökülmesinin birçok nedeninin olduğu dünya sağlık örgütleri tarafından açıklanmıştır. Genetik nedenler olabileceği gibi sonradan kişinin yetersiz beslenmesi, saç bakımını ihmal etmesi veya çeşitli kazalar geçirmesi gibi nedenler olabilir. Genellikle genetik nedenlerden ötürü olsa da böyle durumların da meydana gelmesi gayet normaldir. Özellikle erkek bireyler için saç dökülmesinin nedeni testosteron hormonunun yaş ilerledikçe azalmasından kaynaklandığı görülmektedir.

 

Günümüzde hemen hemen 3 kişiden 2’sinde saç dökülmesi gibi durumlar görülmektedir. Bazı insanların saçları az miktarda dökülürken bazılarının dökülmesi veya kaybı daha fazla görülebiliyor. Fakat artık saç ekim yöntemleri ile bunların çaresine bakmak mümkün hale gelmiştir. Size uygun olan yöntemi seçerek eskisinden daha güzel, karakteristik saçlara sahip olmanız mümkündür.

 

Konusunda uzman bir doktoru bularak dokturunuza danışabilirsiniz. O size en uygun yöntemi önererek, tedavi sürecini başlatacaktır.