Saç Ekimi Nedir?

Hem kadınların hem de erkeklerin yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri saç dökülmesi ya da kellik durumlarıdır. Kelliğin erkeklerde görülme durumu daha fazladır.

Saç Ekimi Nedir?
17 Mart 2021 Çarşamba 20:12 tarihinde eklendi, 2.204 kez okundu.

Hem kadınların hem de erkeklerin yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri saç dökülmesi ya da kellik durumlarıdır. Kelliğin erkeklerde görülme durumu daha fazladır. Fakat saç dökülmesi ve saç seyrelmesi hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilir. Bu durumun ortaya çıkış sebepleri oldukça fazladır.

 


Genetik ve çevresel faktörler başlığı altında bunları toplamış olursak daha doğru olur. Dünya genelinde de görülen bu durum, oldukça can sıkıyor. Bunun için saç ekimi yapılır. Kafa derisinin içine yerleştirilen saç kılları sayesinde eski saçlarınıza sahip olabileceksiniz.
 

Saç ekiminde fiyat hakkında kesin bir şey söylemek mümkün değil. Saç ekim bölgesine göre fiyatlandırma yapılır. Bunun için uzman kişi ile görüşüp,saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.
 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
 

Saç ekimi her ne kadar uzun süren bir tedavi yöntemi gibi görünse de kalıcılığı beraberinde getiren bir uygulama şeklidir.
 

Saç dökülmelerinin olduğu, kelliğin yaşandığı problemlerin çözümü olma yolunda ilerliyor. Oldukça rağbet gören bu uygulama, bazı aşamalardan geçerek, gerçekleşir. Her şeyden önce saç kökleri toplanmaya başlanır.
 

Saç kıllarının toplanması için silindirik iğnelerden yardım alınır. Silindirik iğneler ile tek tek saç kılları toplanır. Saç kökleri ve saç telleri büyüklüğüne göre özel iğneler kullanır. Bu iğneler hastaya özel, tek kullanımlık olan iğnelerdir.
 

U greft olarak bilinen iğneler ise; kökünden alınan kıvrımların şeklinin bozulmaması için kullanılır. Son olarak kanallar açılır. Safir bıçak yardımıyla kanallar açılır ve saç kılları tek tek yerleştirilmiş olur. Saç ekime göre fiyatlandırma yapılır. Bu yüzden saç ekimi fiyatları hakkında sizlerde daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?
 

Saç problemi yaşayan, kellik yaşayan kişilerin başvurduğu yöntemlerden biridir. Bu sebepten dolayı gerekli koşullar ve şartların sağlanması durumunda herhangi bir sorun teşkil etmiyorsa, saç ekimi uygulanmasında sorun yoktur. Yaşlılarda ve bebekler dışında herkese rahatlıkla uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.
 

Kişisel Bakım Uygulamaları
 

Saç ekimi fiyatları ile araştırma yaparak, kişisel bakım için uygulamalara başvurma durumu vardır. Bazen saç bakımı bazen ise cilt bakımı yaptırmak, kişinin özgüvenli olmasını sağlıyor.
 

Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?
 

Yaşın ilerlemesiyle birlikte kişinin cildi zarar görür ve eskiye göre çok fazla değişkenlik gösterir. Bunun için bazı cilt gençleştirme tedavi yöntemlerine başvurulur. Uygulamaların herkesin rahatlıkla başvuracağı tedavi yöntemleridir.
 

Bunun için bu uygulamaları sıralamak gerekirse; radyofrekans, lazer uygulaması, ultrason ile cilt gençleştirme, gençlik aşısı, dermapen, mezoterapi ve aklınıza gelebilecek pek çok tedavi yöntemi mevcuttur.
 

PRP ile Cilt Yenileme Nasıl Yapılır?
 

Herkesin gönül rahatlığıyla başvurduğu uygulamalardan biri PRP’dir. PRP ile cilt gençleştirme durumları vardır. Burada herhangi bir ilaç veya yabancı bir madde ile uygulanan tedavi yöntemi değildir.
 

Tam aksine kişinin kendi kanı ile uygulanan doğal yöntemdir. Uygulanacak olan bölgeye mikroiğneleme, lazer ve iğneli frekans uygulaması yapıldıktan sonra PRP yapılır. Böylelikle derinin daha çabuk iyileşmesi sağlanmış olur.
 

Dermapen Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılır?
 

Ciltte meydana gelen hasarları, lekelerin, kırışıklıkların ve daha birçok sorunların önüne geçebilmek için dermapen uygulaması yapılır. Uzun zamandan beri tercih edilen bu uygulama sayesinde, daha canlı bir cilde sahip olabileceksiniz. Cilt gençleştirme uygulaması arasında yer alır. Mikro iğneler ile epidermise uygulanmış olan iğne tedavisidir.
 

Dermapen Fiyatları
 

Dermapen fiyatları hakkında kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Bu uygulama kişiye özel olarak yapılır. Bu yüzden kişiden kişiye farklılık yaratma durumu vardır. Daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için uzman kişi ile iletişime geçmeniz en doğru karar olacaktır.