Sadık Yakut'tan 'ebeni öperdim' özrü

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, geçen Ocak ayında bir gazeteciye söylediği "’Ben olsaydım ebeni öperdim senin" sözlerinden dolayı TBMM Genel Kurulu’nda özür diledi.

Sadık Yakuttan ebeni öperdim özrü
19 Şubat 2014 Çarşamba 19:44 tarihinde eklendi.
TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, geçen Ocak ayında, makamında Güney Koreli parlamenterleri kabulü öncesi, gazeteciler, özellikle 17 Aralık operasyonuna ilişkin sorular sormuş, bir gazeteci de "Savcının ne yapması gerektiğini bilen bir insansınız. Siz olsaydınız ne yapardınız? Muammer Akkaş gibi mi davranırdınız?" sorusunu yöneltmişti. Yakut da gülerek, "Ben olsaydım ebeni öperdim senin" yanıtını vermişti.
 
TBMM Genel Kurulu’nda MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ın internet yasasını onayladığı için eleştirdiği Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e için kullandığı ’Pis bir pazarlık’ ifadesi nedeniyle özür dilemesini istedi. Sadık Yakut’un özür istemine MHP Isparta Milletvekili Süleyman Nevzat Korkmaz tepki gösterdi ve "Sayın Başkan, siz Meclis Başkanvekili olarak, bir gazeteciye kullanmış olduğunuz o kelimeden dolayı milletten özür mü dilediniz de şimdi milletvekilinden özür dilemesini bekliyorsunuz?" diye sordu.
 
'HER ZAMAN KULLANDIĞIM KELİME'
 
Bunun üzerine Yakut, "Ben o sözü iki kişi arasında, samimi bir ortamda kullandım ve her zaman kullandığım bir kelimeyi kullandım. Hakaret kastı varsa tüm milletten özür dilerim. Özür dilemekte hiçbir şey yok" diye cevapladı.

DHA