''Sakatlığım tamamen geçti"

Fenerbahçeli futbolcu Sezer Öztürk, sakatlığının geçtiğini, ancak tam hazır hale geldiği sırada ligin bitmiş olacağını belirterek, ''Tatilde de çalışmalarıma devam ederek, yeni sezona en iyi şekilde başlangıç yapmak istiyorum'' dedi.

Sakatlığım tamamen geçti
04 Nisan 2012 Çarşamba 18:12 tarihinde eklendi.

FB TV'de katıldığı programda taraftarlardan gelen soruları yanıtlayan Sezer, sarı-lacivertli takımda iki büyük sakatlık geçirdiğini kaydederek, ''Ameliyattan sonra yaklaşık 5 hafta Almanya'da kaldım. Takım arkadaşlarım, Aykut hocam ve yöneticilerimiz aradı. Bunları unutmayacağım. Sağlığım el verdiği sürece bunları geri ödeyeceğim'' diye konuştu. 
    
Uzun bir aradan sonra çalışmalara yeni başladığını vurgulayan Sezer, şöyle devam etti: 
    
''Sakatlığım tamamen geçti, ancak kuvvetlendirme çalışmalarım devam ediyor. Tam hazır hale geldiğimde ise maalesef lig bitecek. Çalışmalarıma tatilde de devam ederek, yeni sezona en hazır şekilde girmek istiyorum. Sağlığıma kavuştuktan sonra rekabete hazırım. Tabii önce sağlık. Önümüzdeki sezon inşallah bunun telafisi olacak. Önümüzdeki sezonda en kısa zamanda formayı alıp onu taşımak istiyorum.'' 
     
-''Süreç beni psikolojik olarak da etkiledi''- 
     

Sezer Öztürk, 3 Temmuz'da başlayan futbolda şike iddialarıyla ilgili süreçte yaşadıklarından psikolojik olarak da etkilendiğini söyledi. 
    

''Bu süreçten etkilenen en büyük mağdurlardan biriyim'' diyen Sezer, şöyle konuştu: 
    
''O süreç beni psikolojik olarak da etkiledi. Yaşananlar kolay durumlar değil. Bizim de ailemiz var. Onların o üzüntüsünü görmek bizi daha da üzdü. Futbolda kafan rahat olması ve huzurlu olman gerekiyor. Bu ortamdan geçtikten sonra kolay kolay futbola adapte olamıyorsun. Özellikle Topuk Yaylası'nda hocamızın, teknik heyetimizin ve futbolcu arkadaşlarımızın bizi gecenin geç saatlerinde karşılamasını hayatım boyunca unutamayacağım. Gece uyuyamadım, gözlerim doldu.'' 
    
Fenerbahçe'nin küme düşmediğini ve düşmeyeceğini vurgulayan Sezer, ''Fenerbahçe'nin küme düşmesi gibi bir şey söz konusu değil. Düşmedik, düşmeyeceğiz de. Fenerbahçe'nin haksız olduğu bir ortam da yok. Küme düşmeyi düşünmenin de anlamı yok'' dedi. 
    
Sezer, play-off'larda şampiyonluğun en büyük adayı Fenerbahçe olduğunu, sarı-lacivertli forma altında şampiyonluk kupası kaldırmak istediğini söyledi. 
    
Almanya'da futbola başladığını hatırlatan Sezer, ''Avrupa'da verilen altyapı eğitimi burada yok. Burada biraz daha hatır gönül işleri var. Ne kadar iyi olursan ol oraya ayak uydurmak zorundasın. Almanya'nın dışında Hollanda sistemi inanılmaz. Ben özellikle Almanya futboluna hayranım. Oradaki disiplin ve çalışma koşuları çok iyi'' ifadelerini kullandı. 
    
En beğendiği takımın Barcelona, en beğendiği futbol sisteminin de 4-3-3 olduğunu belirten Sezer, Fenerbahçe taraftarından da övgüyle bahsetti.