Şampiyonlar Ligi'nden 45 milyon Euro!

Şuan yapılmakta olan Galatasaray Spor Kulübü Olağan Genel Kurulu'nda bilgilendirme konuşması yapan Başkan Ünal Aysal, genel kurul üyelerine yaptıkları icraatları anlattı.

Şampiyonlar Liginden 45 milyon Euro!
30 Mart 2013 Cumartesi 11:25 tarihinde eklendi.

 

Şuan yapılmakta olan Galatasaray Spor Kulübü Olağan Genel Kurulu'nda bilgilendirme konuşması yapan Başkan Ünal Aysal, genel kurul üyelerine yaptıkları icraatları anlattı.
 
Başkan Aysal, Şampiyonlar Ligi'nden 45 milyon TL seviyesinde bir gelir elde ettiklerini ifade ederek, "Stadımızın seyirci ortalaması 47 bini aştı, kombine ve bilet satışlarında kulübümüze önemli kaynaklar sağlandı. Alternatif kombine satışları da bizlerin önemli projeleri arasında yer alıyor. Kulübümüz artık maç biletlerini kendi satıyor ve bu uygulamanın bize sağladığı yarar yıllık 8.5 milyon TL'dir. Başarıyı sadece gelen gelirler ile ölçmemiz yanlış olur. Son dönemde Avrupa'da elde ettiğimiz başarılar da bizlerin sportif nerelere geldiğini göstermiştir. Yaptığımız transferler Avrupa'da büyük bir ses getirdi." dedi.
 
BASKETBOL VE VOLEYBOL ŞUBELERİNDEN ŞİKAYET ETTİ
 
Voleybol ve basketbol şubelerinin ciddi bir mali külfeti de beraberinde getirdiğini ifade eden Aysal, "Mali baskı yarattı ve hala da bu baskıya devam ediyor. Basketbol ve voleybol şubeleri bizi mali olarak zorluyor. Buraya kökten bir çözüm getirmek zorundayız." diyerek, şöyle devam etti:
 
"Son 5 yıldır voleybolve basketbola ayırdığımız kaynakların toplam maliyeti, bugünkü borcumuzun yüzde 27'si kadar. Son 5 yıldır voleybol ve basketbol şubelerindeki gelir - gider farkı 106 milyon TL'dir. Yıllardır süregelen bu kısır döngüyü kırmak için yeni bir modelin içerisine girmek zorundayız. Bu modeli 2013 - 2014 döneminin en önemli projelerinden biri olarak görüyorum. Bu şubelerimizin kulübümüze mali yük getirmesinden kurtulacak ve bizlerin her zaman olduğu gibi gurur şubeliri olacaktır."

CİHAN