Sandy gitti yenisi geliyor!

Sandy kasırgasının vurduğu ABD'nin New York ve New Jersey eyaletleri, Sandy kadar güçlü olmayan yeni bir kasırgaya hazırlanıyor.

Sandy gitti yenisi geliyor!
07 Kasım 2012 Çarşamba 21:06 tarihinde eklendi.

 

Hava tahmin uzmanları, daha önce düşünüldüğü kadar güçlü görünmeyen yeni kasırganın yine de zaten zayıf durumda olan altyapıya daha fazla zarar verebileceği uyarısında bulundu.
     
New York kentinde gün ortasında başlayan yağışın öğleden sonra şiddetlenmesi bekleniyor. 
     
New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, polise, korunmasız olan vatandaşları, yaşadıkları yerleri tahliye etmeleri konusunda hoparlörlerle uyarması emrini verdi. 
     
Kasırganın saatte 104 kilometreyi bulabilecek rüzgar hızının, eyaletlerde elektrik hatlarının onarım çalışmalarını durdurabileceği ya da daha fazla kesintiye neden olabileceği belirtiliyor. 
     
Bölgede hala yüzbinlerce kişiye elektrik verilemiyor. 
     
Kasırgadan önce New York'ta tüm parklar ve plajlar kapatıldı, inşaat sahalarının emniyete alınması emri verildi. Belediye Başkanı, Queens'de 4 huzurevini de boşalttırdı. 
     
Bu arada, büyük havayolu şirketleri, New York'a dışına binden fazla uçuşu iptal etti. 
     
ABD'nin kuzeydoğusunda uçuşların iptali ve rötarların artabileceği uyarısında da bulunuldu. BD Büyükelçisi Ricciardone  Barack Obama'nın ikinci kez başkanlığı kazanmasının ardından ilk ziyaretini Türkiye'ye yapabileceğini belirtti.