Satılık Otobüslerde En Çok Tercih Edilen Markalar

Türkiye’de seyahat yolları üzerinde birçok otobüs markası tercih edilmektedir. Bu otobüsler, genel özellikler ve yolcu kapasitesine göre çeşitlilik gösterir.

Satılık Otobüslerde En Çok Tercih Edilen Markalar
08 Kasım 2022 Salı 16:02 tarihinde eklendi, 1.202 kez okundu.

Türkiye’de seyahat yolları üzerinde birçok otobüs markası tercih edilmektedir. Bu otobüsler, genel özellikler ve yolcu kapasitesine göre çeşitlilik gösterir. Uçaklara nazaran çok daha ekonomik bütçelerden oluşan bu otobüs seferleri, satılık otobüs çeşitlerinde de yoğun bir tercih aşaması yaşanmasını sağlamaktadır. Satılık otobüslerde sıklıkla tercih edilen markaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tourisma

Mercedes Benz’in bir otobüsü olan Tourisma, geniş yolcu kapasitesine sahip olması sebebi ile iller arasındaki seyahatlerde sıklıkla tercih edilir. Tüm Avrupa’da kullanılabildiği gibi özellikle de Türkiye’de çok fazla sayıda bulunur. Bu otobüs markası, 2008 yılında bin adetlik bir satış rakamına erişmiştir. Ulaşılan bu rakam 2015 yılında toplamda 2bin rakamını da aşarak bir rekora imza atmıştır.  Bu satış döneminde Almanya, İtalya ve Fransa gibi ülkelerin yanında Türkiye en çok satış yapılan ülkelerden olmuştur. Tourisma markasına ait olan otobüsler, sağlamış oldukları konfor ve güvenli yolculuk deneyimi ile en çok tercih edilen otobüs markalarından olmaktadır.

  • Travego 

 Travego modeli otobüsler, Mervedes Benz’e ait olan bir otobüs modelidir. İlk haline nazaran çok daha gelişmiş bir yapıya sahip olan bu otobüsler, kullanım kolaylıkları sayesinde diğer otobüslerle arasında fark yaratmaktadır. Türkiye’de Travego markalı otobüsler en çok tercih edilen otobüsler arasındadır.

  • Setra

Türkiye içerisinde en çok tercih edilen 3. otobüs markası Setra’dır. Bunun yanında en yakın rakibi olan Travego’yu bile son zamanlarda fazlasıyla geride bırakmıştır. Türkiye’nin öncü seyahat firmalarından olan Metro ve Kamilkoç gibi markalar, bu model otobüsleri daha çok tercih etmektedir. Refah ve güçlü bir otobüs yapısına sahip olan Setra, gün geçtikçe daha fazla talep alarak büyümeye devam etmektedir.

  • Man

Yolculuk sırasında en rahat otobüslerden olan Man modeli otobüsler, firmalar arasında en çok talep gören modellerdendir. Konfor açısından rahat bir seyahat deneyimi yaşamak isteyenler bu modeli tercih edebilirler. 
 

En çok tercih edilen satılık otobüs markaları hakkında detaylı bilgi almak ve otobüs çeşitlerini incelemek için aşağıda bulunan linki ziyaret edebilirsiniz. 
 

https://autoline.com.tr/