Satış ve Pazarlama

Satış ve pazarlama firmaların yeni müşteri kazanımları, mevcut müşterilerini sürekli halde tutmaları için faaliyet gösteren birimlerdir.

Satış ve Pazarlama
16 Mayıs 2023 Salı 10:37 tarihinde eklendi.

Satış ve pazarlama firmaların yeni müşteri kazanımları, mevcut müşterilerini sürekli halde tutmaları için faaliyet gösteren birimlerdir. Her firmanın satış pazarlama faaliyetlerini yöneten satış pazarlama departmanı bulunur. Satış pazarlama biriminin en temel görevi; potansiyel pazar payının genişletilmesi, müşteri ilişkilerinin sağlanması, şirketin karlılık oranını yükseltecek niteliklerde adımlarda bulunulması hedef alınır. Satış pazarlama ekibi firmaların potansiyel müşterilerinin araştırmasını sağlarken, tüketici ve pazar imkânlarını araştırmalarında da görev alır. Hedef müşteri kitlesinin farkında olduğu ya da olmadığı ihtiyaçlarını belirleyerek ürün geliştirme desteği sunar. Müşteri ilgisini çekebilecek tüm stratejik pazarlama ve satış odaklı işlerde görev alır. Üretilen ürün ve hizmetlerin reklam ve tanıtımlarını reklam filmi ve medya, dijital medya gibi birçok farklı mecralar içerisinde yayınlama süreçlerinde görev alırken faaliyetlerinin tamamında ileri gelişim sağlayacak nitelikler sunar. Tüm bunlara bağlı olarak da firmaların ürün ve hizmetlerini tanıtıp, desteğini vermek ve satışını sağlamak konusunda kadrolara ihtiyacı bulunur. Bu kadrolarda ise satış ekipleri, telefon ya da birebir ziyaret yöntemleri ile ürün ve hizmet tanıtımını yaparken satışını sağlar. Birbirinden farklı sektöre hizmet veren her kuruluşun ihtiyacı olan bu birim, şirketlerin ana kadrosunda yer alır. Her kurumda ana kadroda ye alması sebebiyle ise istihdam yönünden de destekler. Şirketlerin kadrolarında  nitelikli eleman konusunda her sektörde bu birimde istihdam süreci aktiftir. Satış ve pazarlma sürecinde part time iş ilanı İzmir ile aktif olarak rol alabilirsiniz.  
 

Satış Pazarlama İş İlanları
 

Ülkemizde satış ve pazarlama alanında birçok firma iş fırsatı sunmaktadır. Satış alanında faaliyet gösteren farklı iş dallarında hizmet veren firmaların vermiş oldukları satış pazarlama iş ilanları yayınlanır . Satış Pazarlama iş ilanları tecrübeli ya da tecrübesiz birçok birey için istihdam olanağı sunmaktadır. Bu ilanların görev ve sorumlulukları arasında firmanın mevcut müşterilerinin ihtiyaçlarına yardımcı olmak ve isteklerine cevap vermek başta gelmektedir. Satış pazarlama elemanı ilanları içerisinde istenilen görevler arasında birebir müşteri ziyareti, telefonla destek ve satış hizmeti kurmak gibi seçenekler bulunur. Bu görevler her şirket ve ilan için farklılık gösterebilmektedir.  Dokuma sanayi , gıda, hizmet gibi birçok farklı iş dalına sahip olan sektörlerde satış pazarlama iş ilanları yer almaktadır. Part time iş ilanı İzmir, full time iş ilanı İstanbul fark etmeksizin hangi sektörde, hangi ilde ya da hangi işi arıyor olursanız olun, size en uygun iş ilanını hemen şimdi bularak başvuruda bulunabilirsiniz. İlan içeriklerini detaylı bir şekilde değerlendirerek size uygunluğunu da kolayca tespit edebilirsiniz.