Şikayetçi olduktan sonra vuruldu

Gaziantep'te, alacağını istediği kişiler tarafından dövüldüğünü ileri süren 16 yaşındaki Bedirhan Fürtük, şikayette bulunduğu polis merkezinden ayrıldıktan sonra sokak ortasında tabancayla vuruldu.

Şikayetçi olduktan sonra vuruldu
29 Ekim 2013 Salı 18:24 tarihinde eklendi.
Vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Fürtük tedaviye alınırken, polis saldırı sonrası kaçan 3 şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.
 
Olay, öğleden sonra Girne Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Bedirhan Fürtük, borç verdiği parayı geri istediği için olumsuz yanıt alınca tartıştığı E.B. ve arkadaşları tarafından dövüldü.

Dayak yiyen ve vatandaşların araya girmesiyle sonlandırılan kavganın ardından Bedirhan Fürtük, Güven Polis Merkezi'ne giderek E.B. ve arkadaşlarından şikayetçi oldu. Fürtük, şikayetçi olarak ifade verdikten sonra ayrıldığı Polis Merkezi'nden birkaç sokak ileride yürürken E.B. ve isimleri öğrenilemeyen 2 arkadaşı tarafından önü kesildi.

Yeniden başlayan tartışmalar sırasında iddiaya göre E.B. yanında bulunan tabancayla Fürtük'e ateş açtı. Tabancadan çıkan kurşunlar; Fürtük'ün kafasına ve ayağına isabet ederken, E.B. ve arkadaşları olay yerinden kaçtı. Silah sesini duyanların yaralı halde bulduğu Fürtük, ihbar üzerine olay yerine gelen polislerin çağırdığı ambulansla Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Tedavisine başlanan Fürtük'ün hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi. Olay yerinde görgü tanıklarının ifadesine başvuran ve boş kovanları toplayan polis ise kaçan E.B. ve 2 arkadaşının yakalanması için çalışma başlattı.
 
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

DHA