"Silah beyinsizler için sigortadır"

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, “özgürlük yok” diyenlerin cezaevine girince şikayet etmemeleri gerektiğini savundu. İsim vermeden BDP’li Leyla Zana’ya da tepki gösteren Şahin “Silah, beyinsizler için sigorta olabilir” dedi.

Silah beyinsizler için sigortadır
06 Şubat 2012 Pazartesi 09:51 tarihinde eklendi.

 

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen AK Parti Edirne Merkez İlçe Olağan Kongresi'nde konuşma yaptı.
 
İdris Naim Şahin, özetle şunları söyledi:
 
“Bu toprakları kimse bölemez, böldürtmeyiz. Edirne'den Hakkari'ye bir bütündür bu topraklar. Birileri bu topraklardan beslenip, buranın havasından teneffüs edip, bedhahlığa düşenler var. Ama düşünmek lazım bu topraklar ne diyor acaba. Bu vatan ne diyor acaba? Zap suyu Meriç'ten, Batman Ovası Ergene'den, Fırat, Sakarya'dan, Boludağı Cudi'den ayrılmayı istiyor mu acaba. Sordular mı, var mı onların bir şikayeti? Dağa sor, ovaya sor, dereye son var mı bir şikayeti.
 
Hangi özgürlükten bahsediyorsun. O zaman tutuklanınca da şikayet etme. Özgürlük yoksa dışarda, farkı yok içerinin demek ki. Niye şikayet ediyorsun, demek ki var dışarda özgürlük.
 
Var olan sonuna kadar yaşadığın özgürlükleri, 'var' diyecek özgürlüğün yok. Orada tutsaksın. Seni tutsak yapan, sana sanal, özgürlük yok dedirten o güçle de mücadele ediyoruz. Seni de, seni konuşturanı da yok ederek, seni de, senin yapını da, bölücüler ve uzantılarını da özgürleştirmeye çalışıyoruz.
 
Birileri için silah sigorta olabilir, beyinsizler için. Ama AK Parti için sigorta siyasettir, demokrasidir.”