Şirince'de kıyamet vaazı

Bir Maya takvimine dayanan ''kıyamet günü'' inanışı nedeniyle ilgi odağı olan Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyünde kılınan cuma namazında, vaaz ve hutbe konusu ''kıyamet günü ve ahiret inancı'' oldu.

Şirincede kıyamet vaazı
21 Aralık 2012 Cuma 14:55 tarihinde eklendi, 1.821 kez okundu.

 

Şirince Köy Camisi'nde, Selçuk Müftüsü İsmail Satu tarafından kıldırılan cuma namazına, köy halkı ve ''21 Aralık'ta kopacak kıyametten Şirince'dekilerin kurtulacağı'' söylentisinin yarattığı ilgiyle köye gelen bazı vatandaşlar katıldı. 
     
Caminin tümüyle dolduğu namaz öncesi verilen vaaz ile hutbenin konusu da günün anlamına uygun olarak ''kıyamet günü ve ahiret inancı'' oldu. 
     
Müftü Satu, verdiği vaaz ve hutbede kıyamet gününün ne zaman olacağının belli olmadığını belirterek, Maya takvimine göre bugün kıyamet kopacağına dair inanışın, tümüyle hurafe ve batıl olduğunu söyledi. 
     
Bu arada, cuma namazına gelen vatandaşlara Diyanet İşleri Başkanlığı'nca bastırılan Kur'an-ı Kerim meali dağıtıldı. Cami girişindeki stantta ayrıca, turistler için İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça dillerinde bastırılmış olan dini kitapların dağıtımı yapıldı.