Siyah kurdele bağladılar

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde taksi şoförü Harun Ömür'ün bıçaklanarak öldürülmesi ve cesedinin aracın barajına konulmasına meslektaşları tepki göstererek protesto eylemi gerçekleştirdi.

Siyah kurdele bağladılar
06 Ocak 2014 Pazartesi 14:48 tarihinde eklendi, 1.305 kez okundu.
taksicilik yapan Harun Ömür, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından öldürüldü. Gebze'deki yaklaşık 350 taksici de bu olayı protesto etmek için protesto gösterisi düzenledi.
 
Arkadaşlarının öldürüldüğü Yumrukaya Çamlık Parkı önünde basın açıklaması yapan taksiciler araçları ile konvoy oluşturarak cinayeti protesto etti. Gebze Şoförler Odası Başkanı İsmail Bülbül, Taksiciler Derneği Başkanı Şarık Ledik ile 2'nci Başkan İsmail Tozlu da ortak basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması sık sık taksicilerin sloganları ile kesildi. 
 
Taksiciler Odası’nın kendilerine sahip çıkmadığını öne süren bazı taksiciler, can güvenliklerinin olmadığını söylerden, Taksiciler Dernek Başkanı Şarık Ledik, taksilere kamera takılması gerektiğini vurguladı.
 
SİYAH KURDELE BAĞLADILAR
 
Taksiciler, araçlarına siyah kurdela bağladıkları protesetso gösterisi ardından oluşturdukları araç konvoyunda sürekli korna çaldı. Konvoy halinde Gebze’yi dolaşan taksicilere Gebzeliler de destek verdi. Taksiciler daha sonra eyleme son vererek duraklarına döndü.
 
Polis katil veya katillerin yakalanması için soruşturmasını sürdürürken Mobese kamera görüntüleri inceleniyor.

DHA