Son iki ayda üçüncü sızıntı

Sony’nin piyasa sürmesi beklenen yeni nesil telefonu, son aylarda internette yaşanan sızıntılarla birçok kez gündeme gelmeyi başardı. Yuga kod adına sahip telefonu ilgilendiren en son sızıntı, cihazın gerçek adını da içeriyor: Xperia Z.

Son iki ayda üçüncü sızıntı
23 Aralık 2012 Pazar 15:22 tarihinde eklendi.

 

Sony’nin beğenilen akıllı telefon serisi Xperia’nın en son modeli olması beklenen ‘Yuga’ hakkındaki sızıntılara bir yenisi daha eklendi.
 
İlk olarak Kasım ayının başında, Almanya’nın Android Schweiz bloğunda telefonun birçok farklı açıdan çekilmiş fotoğrafları belirdi. Ardından, 18 Aralık’a gelindiğinde bu sefer Rusya’nın Mobile Review sitesinde fotoğraflar belirdi. Site, elinde prototiği bulunduğunu öne sürdükleri cihaza ait detaylı bir inceleme sundu.
 
En son iddia, ‘Unkown X’ adlı bir kaynak tarafından Xperia Blog sitesine sunuldu. Kaynak, Yuga’nın piyasaya ‘Xperia Z’ adıyla sunulacağını ve toz ve suya dayanıklı bir kasaya sahip olacağını öne sürdü. Unknown X, cihazın ölçülerini ise 139mm x 71mm x 7.9mm olarak belirtti.
 
BİLGİLER ORTAYA SAÇILDI
Sitede yer alan diğer iddialara göre, Sony Xperia Z, 12.7 cm (5 inç) genişliğinde ekrana, 1080p ve 443ppi (inç başına piksel) görüntü özelliğine sahip olacak. Ayrıca, Xperia V ve Xperia Tablet S cihazlarında olduğu gibi, Xperia Z’nin OptiContrast teknolojisini (cam yüzey ile LCD panelin entegre olmasını sağlayan Sony ternolojisi) içerecek.
 
Yuga/Xperia Z’nin 1.5GHz dört çekirdekli çip ve Adreno 320 GPU kullanacağı verilen diğer bilgiler arasında. 12 mega piksel kamerası olması beklenen Xperia Z, Bluetooth 4.0 bağlantı özelliği bulunduracak, işletim sistemi ise henüz yeni sunulan Android 4.2 olacak.

NTV