Sosyal medya üzerinden, Ağrı'ya 24 bin kitap

Ağrı Ziraat Odası Başkanlığı’nın çiftçi ailelerin çocuklarına yönelik başlattığı kitap kampanyası kapsamında 24 bin kitap toplandı. Sosyal medya üzerinden 'Ağrı Aydınlanıyor' sloganıyla başlatılan kampanyanın dağıtım töreni Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Sosyal medya üzerinden, Ağrıya 24 bin kitap
28 Aralık 2012 Cuma 19:17 tarihinde eklendi.

 

Ağrı’nın Aslangazi Köyü’nde düzenlenen programda konuşan Vali Tekinarslan, yaklaşık 40 gün önce başlatılan kampanyanın başarıyla sonuçlandığını ve hedefinin üstüne çıkarak 24 bin kitap toplandığını belirtti.
 
Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir ve emeği geçen herkesi kutlayan Vali Tekinarslan, okumanın önemine değinerek “meslek odalarının sadece kendi alanlarında değil, üyelerinin diğer ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak faydalı işler yapması bizi sevindiriyor. Kampanya kapsamında 24 bin kitap elimize ulaştı. Daha yolda olanlar da var. Tahmini 30 bini bulmasını bekliyoruz. İnşallah bu kampanya diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olur. Başta eğitim olmak üzere kişisel gelişime ve ekonomik gelişime katkı sağlar." dedi. Sosyal medyanın istenirse faydalı işlerde de kullanıldığına vurgu yapan Vali Tekinarslan, Türkiye’nin her yerinden kampanyaya tek bir kitap olsa dahi katkı sağlayan herkese teşekkür etti.
 
Vali Tekinarslan, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi tarafından başlatılan kampanyaya da Ağrı'dan bin yüz kitap gönderildiğini ifade ederek, ülkenin en doğusundan en batısına kadar güzel bir diyalog ve dayanışma olduğunu vurguladı. Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir ise Ziraat Odası olarak sorumluluk alanlarının çiftçi çocukları olarak tüm Türkiye'yi kapsayan bir farkındalık oluşturmak istediklerini belirtti. Aydemir, "İnsanlara yapılan yatırımın en güzel yatırım olduğunu söylemek istedik. Bu birlikteliğin oluşması için elimizden gelen her şeyi yapmak istedik. Bu gönül köprüsünü kurmaya çalıştık. Tabi biz bu kampanyayı çok güzel bitirdik. Yaklaşık 40 gün önce Twitter üzerinden başlattığımız kitap toplama kampanyası hedefine ulaştı. Ağrılı çiftçi ailelerin çocukları için başlatmış olduğumuz kitap toplama kampanyasında hedefimiz 20 bin kitaptı. 40 günlük süreçte hedefimizi aştık. Şu an 24 bin kitap toplamış bulunuyoruz. Toplanan kitaplar gelmeye devam ediyor. Sosyal medya üzerinde ilk defa başlatmış olduğumuz böyle bir kampanyada başarılı olduk." diye konuştu.
 
Konuşmalardan sonra kampanyaya katkıda bulunanlara Vali Tekinarslan tarafından teşekkür belgesi verildi.
 
Daha sonra Vali Tekinarslan ve protokol üyeleri tarafından öğrencilere kitap dağıtıldı. Sınıfları gezen Vali Tekinarslan, öğrencilerle sohbet etti.
 
Program Ağrı Ziraat Odası'nın günün anısına verdiği yemekle son buldu.

CİHAN