"Sözleşmeye gerek yok"

Başkan Aysal, Terim'le sözleşme yapmamasının sebebini açıkladı, "Hocamız kontratı olmasa da bu kulüp için gecesini gündüzüne katar. Görev süremi aşan kararlar almak istemiyorum" dedi

Sözleşmeye gerek yok
05 Mayıs 2013 Pazar 09:51 tarihinde eklendi.

 

Galatasaray’da en çok merak edilen, "Fatih Terim'le neden yeni sözleşme imzalanmıyor?" sorusunun yanıtını bulmaya çalıştık. Öncelikle Başkan Ünal Aysal'ın ajandasında şu an için, "Terim'le yeni protokol yapılacak" konusu bulunmuyor. Ancak Aysal, tecrübeli hocadan çok memnun ve onu takımın başına getirerek en doğru kararı verdiğini düşünüyor.
 
Ünal Aysal'ın kendi durumundaki belirsizlik nedeniyle Fatih Terim'le yeni sözleşme yapma düşüncesini hayata geçiremediği belirlendi. Aysal'ın konuyla ilgili çevresine, "Fatih Hoca ile iyi bir birlikteliğimiz var. Gönül ister ki bu birliktelik uzun süreli olsun. Çünkü verdiğimiz kararların ne kadar isabetli olduğunu zaman gösteriyor. Fatih Hoca ile zaten protokolümüz var. Kaldı ki Terim kontratı olmasa da bu kulüp için gecesini gündüzüne katar. Yeni bir sözleşme yapma gereği duymadık" dediği öğrenildi.
 
Başkan seçildikten sonra Terim'le üç senelik sözleşme yaptıklarının altını çizen Aysal'ın görev süresini aşan kararlar almak istemediği ifade edildi. Gelecek sene görev süresi dolacak olan Aysal'ın, "Şimdiden kulübün geleceğini ipotek altına alacak adımlar atmak istemiyorum. Yeni sözleşme yapılmamasının nedeni budur" diyerek dedikodulara noktayı koyduğu kaydedildi.
 
Sözünü tutacak
Ünal Aysal'ın gelecek yıl başkanlığa aday olması durumunda Fatih Terim'le 3 yıllık yeni sözleşme yapacağı ifade edildi. Böylece Aysal'ın, "Ben olduğum sürece Terim takımın başında bulunacak" sözü de hayata geçmiş olacak.

Skorer