Steve Jobs'ın son saatlerini anlattı

Pankreas kanseri nedeniyle hayata veda eden Apple’ın efsanevi patronu Steve Jobs’ın ölmeden önceki son saatlerini kız kardeşi Mona Simpson anlattı.

Steve Jobsın son saatlerini anlattı
31 Ekim 2011 Pazartesi 12:49 tarihinde eklendi.

 

Düzenlenen bir anma etkinliğinde konuşan Simpson, Jobs’ın son anlarında eşi ve çocuklarına bakıp 3 defa inlediğini söyledi. Eşi Laurene’nin ise Jobs’ın nefeslerinin arasında uzun bir durak olduğu zaman paniğe kapıldığını anlattı.
 
 
Efsanevi patronun ölmeden bir gün önce kendisini aradığı söyleyen kız kardeşi, kendisinin hemen yanına gelmesi gerektiğini ve onları terkettiği için gerçekten üzgün olduğunu söylediğini ifade etti. 
 
Kaliforniya Üniversitesi’nde profesörlük yapan Mona, ayrı büyüdüğü kardeşiyle New York’ta 1984 yılında yazarlık yaparken tanıştığını belirtirken, onu “Sonuçlar başarısız bile olsa çok çalışmaktan hiç utanmazdı” sözleriyle anlattı. Simpson, Jobs’ın eşi Laurene ile tanıştığı gün kendisini telefonla arayarak, “Çok güzel ve akıllı bir kadın. Bir de köpeği var ve ben onunla evleneceğim” dediğini, çok da iyi bir baba olduğunu sözlerine ekledi. 
 
2003 yılında pankreas kanseri teşhisi konulan Steve Jobs, 8 yıllık mücadelesinin ardından Ekim ayında yaşamını yitirdi. Jobs’ın hastalığı hakkında konuşan kız kardeşi, “Kanser olduğunu bilsek de Steve’in ölümünü beklemiyorduk” dedi.