Süpermotocular Uşak’ta coştu

Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın 5. Ayak yarışları Uşak’ta yapıldı. Uşak Belediye Spor Kulübü’nün organize ettiği Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın beşinci ayak yarışları, Uşak’ta koşuldu.

Süpermotocular Uşakta coştu
12 Temmuz 2014 Cumartesi 23:27 tarihinde eklendi, 5.303 kez okundu.

Uşak Belediye pistinde gerçekleştirilen Türkiye Süpermoto Şampiyonası 5. Ayak yarışları çekişmeli yarışlara sahne oldu. Birbirinden değişik viraj alma teknikleriyle sporcuların yeteneklerini ön plana çıkardığı yarışlara minik sporcuların mücadeleleri damgasını vurdu.

Altı yaşındaki 50 cc sınıfı yarışçılarının birincilik mücadelesi izleyenlere büyük heyecan yaşattı. Bu sınıfta Onur Işık birinci olurken, Amine Kural ikinci ve Kadir Erbay’da üçüncü sıranın sahibi oldu. Bütün gözlerin çevrildiği KNN 54 Cup’ta Deniz Öncü damalı bayrağı birinci sırada görürken, Bahattin Sofuoğlu ikinci ve Can Öncü’de üçüncü oldu.

Süpermoto 65 sınıfında Furkan Valimaki birinciliği elde ederken, Yiğit Fazlı Erçelik ikinci ve Mecit Taha Işık üçüncülüğü elde etti. Süpermoto 85 sınıfında da Öncü kardeşlerden Can Öncü birinci oldu. Öncü’yü kardeşi Deniz Öncü ve Bahattin Sofuoğlu takip etti.

Büyük sınıftaki mücadelede ise Süpermoto A’da Şakir Şenkalaycı birinci, Recep Gülsever ikinci ve Yasin Işık’ta üçüncü oldu. Genç sporcuların yarıştığı S3 sınıfında birincilik kupasını Asrın Rodi Pak kazanırken, Mücahit Talha Zengin ile Uzay Cankat Bengiç ikinciliği ve üçüncülüğü paylaştı.

5. Ayak yarışlarının son mücadelesinde Süpermoto B sınıfında Batuhan Demiryol birincilik kupasını kaldırdı. Demiryol’un ardından Mücahit Talha Zengin ikinci ve KKTC’li sporcu Yunus Özyay’da üçüncülük basamağına çıktı.

Türkiye Süpermoto Şampiyonası 6. Ayak yarışları yarın saat 09.00’da Uşak Belediye Pisti'nde start alacak.


CİHAN