Suriyeli yaralılar Şanlıurfa'ya getirildi

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nin karşısında bulunan Kürtler'in kontrolündeki Halep kentine bağlı Kobani ilçesinde bomba yüklü bir araçla yapılan saldırıda yaralanan 5 kişi tedavi için Şanlıurfa'ya getirildi.

Suriyeli yaralılar Şanlıurfaya getirildi
11 Kasım 2013 Pazartesi 20:19 tarihinde eklendi.
 
Suruç'un karşısında bulunan Pkk'nın bu ülkedeki kolu olan PYD kontrolündeki Kobani'de öğleden sonra Kürt Kızılayı'na ait bir bina önünde bombalı araçla saldırı düzenledi.

Bombalı aracın infilak ettirildiği ve 8 kişinin öldüğü ileri sürülen patlamada, 23 kişi yaralandı. Saldırıda yaralananların hastanede tedavisine başlanırken, durumu ağır olan 5 kişi yakınları tarafından Mürşitpınar Sınır Kapısı'na getirildi. Yaralı Suriyeliler, sınır hattında görevli askerlerin çağırdığı ambulansla ilk önce Suruç Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Burada ilk müdahalesi yapılan ve vücutlarının ağır derecede yanık olduğu saptanan 5 yaralı daha sonra Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Yanık Ünitesi'nde tedavisi süren yaralıların hayati tehlikelerinin bulunduğu bildirildi.
 
Öte yandan Suriye tarafında meydana gelen patlama sonrası sınır hattında önlemler artırıldı.

DHA