Tarihi başarı 1

Milli boksör Adem Kılıçcı, Uluslararası Boks Birliği'nin (AIBA) düzenlediği profesyonel boks turnuvasında, 75 kilo final maçında Rus Artem Cheboratev'i mağlup ederek tarihi bir başarıya imza attı ve 2016 Rio Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etti.

Tarihi başarı 1
24 Ocak 2015 Cumartesi 09:36 tarihinde eklendi, 4.587 kez okundu.
Milli boksör Adem Kılıçcı, Uluslararası Boks Birliği'nin (AIBA) düzenlediği profesyonel boks turnuvasında, 75 kilo final maçında Rus Artem Cheboratev'i mağlup ederek tarihi bir başarıya imza attı ve 2016 Rio Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etti.,
 
Caferağa Spor Salonu'nda yapılan dördüncü ayak maçlarında en son ringe çıkan Kılıçcı, final mücadelesinde Rus Artem Cheboratev'le karşılaştı. 
 
 
İkinci ayak maçında yendiği rakibine 8 rauntluk final mücadelesinde de üstünlük sağlayan milli boksör, toplam dört turdan oluşan organizasyonu 4'te 4 yaparak ilk sırada tamamladı ve olimpiyat vizesi aldı.
 
 
GENÇLİK VE SPOR BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIÇ MİLLİ BOKSÖR ADEM KILIÇCI İÇİN TEBRİK MESAJI YAYIMLADI
 
 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazanan milli boksör Adem Kılıçcı için tebrik mesajı yayımladı.
 
 
Bakan Çağatay Kılıç'ın yayımladığı tebrik mesajı şöyle:
 
 
"Milli boksörümüz Adem Kılıçcı, AIBA Pro Boxing Turnuvası'nda 75 kiloda rakibini mağlup ederek hepimizi çok mutlu eden bir sonuca imza attı. Sporcumuz, bu sonucun ardından 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazandı. Adem Kılıçcı, bu sonuçla olimpiyat oyunları tarihinde boks dalında üst üste 3 kez mücadele edecek ilk Türk sporcu olarak da bizleri gururlandırdı. Kendisinin Brezilya'daki Olimpiyat Oyunları'nda madalya kazanacağına inancım tam. Olimpiyat yolunda ülke sporumuz adına bu güzel gelişmeleri diğer branşlarda da göreceğimize inanıyor, başarısından dolayı milli boksörümüzü kutluyorum."

DHA