Tatil faciası!

Antakya'nın Harbiye Beldesi'nde eşinin kendini tatile götürmemesine sinirlenen 3 çocuk annesi Vedat Taç'ın, evi terkedip annesinin evine gitmesi faciaya neden oldu.

Tatil faciası!
30 Ağustos 2013 Cuma 16:45 tarihinde eklendi.
Kadının erkek kardeşi, barışmak için evlerine gelen eniştesini öldürdü, cinayeti haber alan ölen adamın ağabeyi de olay yerine giderken trafik kazasında hayatını kaybetti.
 
Olay, 28 Ağustos günü Harbiye Beldesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, 32 yaşındaki Vedat Taç, kendini tatile götürmeyen inşaatçı  eşi 42 yaşındaki Yusuf Taç ile tartışıp evi terk etti. Genç kadın 3 çocuğunu da yanına alarak aynı beldedeki Esentepe Mahallesi'nde oturan annesinin evine gitti. 
 
Bunun üzerine arkadaşlarının da taviyesiyle Yusuf Taç, eşini ve çocuklarıyla 10 günlük tatil için plan yaptı, otomobiline otoyol geçişi için HGS kartı aldı. Ardından kayınvalidesinin evine giden Yusuf Taç, eşiyle görüşüp tatil planını anlatmaya başladı. Bu sırada şizofren olan kayınbiraderi 26 yaşındaki İsmail B., av tüfeğini alarak Yusuf Taç'a ateş etti. Yusuf Taç, vücuduna isabet eden saçmalarla yaşamını yitirdi.
 
Tusuf Taç'ın ağabeyi 47 yaşındaki Ferit Taç, olayı öğrenince otomobiliyle kardeşinin vurulduğu eve gelirken yolda traktöre çarptı. Ferit Taç va demir yığınına dönen otomobilinde can verdi.
 
Birisi kayınbiraderi tarafından silahla diğeri de kazada ölen Yusuf ve Ferit Taç kardeşler, Harbiye Mezarlığı'nda toprağa verildi.
 
Cinayet suçlamasıyla gözaltına alınan İsmail B. sorgusundan sonra sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Taç ailesinin fertleri, Yusuf Taç'ın öldürülmesinde yengesi Vedat Taç ile ailenin diğer fertlerinin de rolü olduğunu, cinayeti şizofren İsmail B.'nin üzerine attıklarını ileri sürdü.

DHA