"Tecavüzden şans kurtardı"

Eski IMF Başkanı Kahn'ı kendisine tecavüz girişiminde bulunmakla suçlayan Fransız gazeteci Banon, bir televizyon programında yaşadıklarını anlattı

Tecavüzden şans kurtardı
21 Eylül 2011 Çarşamba 08:17 tarihinde eklendi.

 

Fransa'da yayın yapan Canal+ televizyonuna avukatı David Koubi ile katılan 32 yaşındaki Tristane Banon, 2003'te Dominique Strauss- Kahn (DSK) ile arasında geçtiğini iddia ettiği tecavüz girişimi olayını anlattı. Gazeteci Banon, DSK'nın röportaj için kendisini apartmanına çağırdığını söylerek " Adrese gittiğimde evde yalnız olduğunu gördüm. Kapıyı açtı. Beni ürkütücü bir samimiyetle karşıladı. Röportaja hazırlanmaya başladım. Birkaç sorudan sonra bana dokunmaya başladı. Daha sonra saldırdı. Kapıyı iki kez kilitlemiş ancak anahtarı üstünde bırakmıştı. Yaptıklarına direnince kavga başladı. Delirmiş gibiydi. Onu yere ittim ve kaçmaya başladım. Kilitli kapıyı üzerindeki anahtarla açtım ve kaçtım. Eğer şanslı olmaydım tecavüze uğrayacaktım" dedi. Genç kadın, "Suçlama için neden 9 yıl beklediniz" sorusuna ise "O zamanki ruh halimle şikâyet etseydim. İntiharın eşiğine gelirdim. Bu yüzden susmayı tercih ettim" yanıtını verdi.
 
DİALLO İLE İLİŞKİYİ İTİRAF ETTİ
ABD'den ülkesi Fransa'ya döndükten sonra önceki gün ilk kez televizyona çıkan DSK ise Banon'un açtığı ve suçlu bulunması halinde 15 yıl hapis cezasına çarptırılabileceği davayla ilgili olarak "Hiçbir saldırıda bulunmadım. Öpüştük. Ama zorlama yoktu İddialar hayali ve iftira" dedi. Banon'un annesi Anne Mansouret ile DSK'nın ilişki yaşadığı da daha önce ortaya çıkmıştı. DSK, otel görevlisi Nafissatou Diallo ile bir ilişki yaşadığını, ancak iki tarafın rızasıyla bunun gerçekleştiğini de söyledi.
 

Sabah