"Tefeciden borç aldık, UEFA'yı kazandık"

Hasan Şaş, “Para her şey değildir” tezi ile ilgili “UEFA’yı öyle bir kazandık ki anlatamam. Mesela tefecilerden borç alıp şampiyon olduk” dedi.

Tefeciden borç aldık, UEFAyı kazandık
04 Nisan 2011 Pazartesi 12:40 tarihinde eklendi, 1.186 kez okundu.

 

Hasan Şaş, UEFA Kupası'nı aldıkları dönemle ilgili geç kalmış bir gerçeği açıkladı.Hasan Şaş, “Para her şey değildir” tezi ile  ilgili “UEFA’yı öyle bir kazandık ki anlatamam. Mesela tefecilerden borç alıp şampiyon olduk” dedi.
 
G.Saray ve Befliktaş 50’şer mil yon Euro'yu aşan transfer harcamalarına rağmen lig tarihinin en kötü dönemlerini yaşıyor. Peki bu kadar parayla saadet niye olmuyor? İşte bugünlerde bu konu çok tartışılıyor. TRT Türk’te cumartesi gecesi yayınlanan "Futbol Herşeydir" adlı programda konuşan Hasan Şaş tarihe not düşecek ilginç bir detayı açıkladı.
 
EN İYİ ÖRNEK GALATASARAY
 
Sivas'ın 13 milyon euroluk kadrosu ile 75 milyonluk Beşiktaş'ı yenmesi ile ilgili Hasan Şaş, "acı ama tarihi gerçeği anlattı:  “Evet, kupa öyle bir geldi ki dışarıdan garip geliyor ama içeride biz neler çektik anlatamam. Öyle ki tefecilerden para bile aldık. Biz işte
böyle şampiyon olduk.”
 
YABANCILAR SORUNSUZDU
 
Şaş konuyla ilgili detay anlatmadı.. Peki tefecilerden para almak zorunda kalan oyuncular kimler? O dönem Galatasaray ciddi para sorunu yaşıyordu. Hagi ve Popescu gibi yabancılar sağlam sözleşmeler yaptıkları için alacaklarında sorun yoktu. Ama yerliler için aynı durum geçerli değildi.. Şimdi tefecilerden 100-200 bin dolar borç alıp ev-araba vb. borçlarını ödeyen birçok yerli oyuncu gerçeği ile karşı karşıyayız. Bunların kim olduğu ise şimdilik sır... Ancak asıl hikaye o dönem Fatih Terim yönetiminde Galatasaray’ın gerçekten bir mucizeye imza atması. 4 yabancılı kadronun "yerli ruhu" ile zafere ulaşması...