Tekirdağ'da feribotta yangın

Tekirdağ'ın Barboros Limanı'ndan Marmara Adası'na gitmek üzere saat 21:15'te kalkan feribotun Barbaros açıklarında jenaratör kısmında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Tekirdağda feribotta yangın
16 Temmuz 2013 Salı 00:00 tarihinde eklendi.
Tekirdağ'ın Barbaros Limanı'ndan Marmara Adası'na gitmek üzere 40 yolcu ve 8 mürettebatla hareket eden 'Güzel Saraylar' isimli feribotun jeneratör dairesinde kıyıdan 5 mil açıkta yangın çıktı. Büyük paniğe yol açan yangın söndürülürken, feribot, römorkör yardımıyla Tekirdağ Limanı'na çekildi.
 
Saat 21.15'te Marmara Adası'na bağlı Saraylar Limanı'na gitmek için 15 kamyon, 5 otomobil ve 50 yolcu ve 8 mürettebat ile Barbaros Limanından denize açılan 'Güzel Saraylar' isimli araba feribotunun jeneratör dairesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangını fark eden mürettebat hemen Sahil Güvenlik ve Kıyı Emniyeti yetkililerine haber verdi. Büyük paniğe yol açan yangın nedeniyle feribotun motoru durdu. Hareket kabiliyetini yitiren feribottaki yangın, diğer bölgelere sıçramadan mürettebat ve sahil güvenlik ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Feribot ardından römorkör yardımıyla saat 01.00 sıralarında Tekirdağ Limanı'na çekildi. Yolcular ve araçlar tahliye edildikten sonra ekipler, yangının çıkış nedenini belirlemek için feribotta inceleme başlattı.
 
Yangını duyan CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü'de olay yerine gelerek ekiplerden bilgi aldı. Yangınla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

DHA