Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan uyuşturucu operasyonunda, 60 bin lira değerinde uyuşturucu madde ele geçirildi.

28 Ocak 2014 Salı 18:06 tarihinde eklendi, 1.011 kez okundu.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Çerkezköy ilçesinde ikamet eden A.Y. ve T.U.'nun İstanbul'dan temin ettikleri uyuşturucu maddeleri E.K. aracılığıyla Tekirdağ'da bulunan N.P. ve C.B. isimli uyuşturucu madde satıcılarına getirdikleri, bu iki şahsın da uyuşturucu maddeleri, madde bağımlılarına satacakları şeklindeki ihbar üzerine operasyon düzenledi.

Operasyon kapsamında, İstanbul'dan Tekirdağ'a gelen iki şahıs il merkezi girişinde yakalandı. Şahısların elinde bulunan poşet içerisindeki 1 kilo 30 gram bonzai uyuşturucu maddesine el konuldu. Konuyla ilgili Tekirdağ'da bulunan torbacı konumundaki iki şahıs daha yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların üzerinde yapılan aramada uyuşturucu madde satışından elde edildiği düşünülen bin 500 liraya da el konuldu.

Operasyonlar kapsamında farklı zamanda İstanbul'dan Tekirdağ'a uyuşturucu madde getireceği tespit edilen bir şahıs daha yakalandı. Şahsın yanında bulunan poşet içerisinde 50 paket halinde satışa hazır vaziyette bonzai maddesine el konuldu. Ele geçirilen bonzailerin piyasa fiyatının yaklaşık 60 bin lira olduğu tespit edildi.

Konuyla ilgili yakalanarak gözaltına alınan 5 zanlı adliyeye sevk edildi. Zanlılardan 4'ü, 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak ve nakletmek' suçundan tutuklanırken, 1'i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


CİHAN