Terim istedi, adres değişti!

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal önceki gün, “Kupa kazanan takımın sahasında verilsin” demişti, ancak Fatih Terim’in isteğiyle 24 saatte çark etti. Terim’in, “Elimize tarihi fırsat geçti. Kupayı Kadıköy’de kaldırmak isteriz” dediği öğrenildi

Terim istedi, adres değişti!
11 Mayıs 2012 Cuma 08:57 tarihinde eklendi, 4.173 kez okundu.

 

Galatasaray’da 24 saat arayla Başkan Ünal Aysal’dan iki farklı açıklama geldi.
 
Önceki gün divan toplantısı ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aysal, şampiyonluk kupasının kazanan takımın sahasında verilmesini istediklerini söylemiş ve Fenerbahçe ile TFF’den gelen bu öneriye sıcak baktıklarını açıklamıştı. Ancak Aysal dün beklenmedik şekilde karar değiştirdi ve bu kez kupanın Şükrü Saracoğlu Stadı’nda verilmesi geriktiğine dikkat çekti.
 
Ünal Aysal’a geri adım attıran ise Fatih Terim ve sarı-kırmızılı camianın söylemleri oldu. Terim’in konuyla ilgili olarak, “Elimize tarihi bir fırsat geçti. Kupayı alırız ya da almayız. Ancak biz kendimize ve oyuncularımıza güveniyoruz. O zaman kazanırsak da kupayı Şükrü Saracoglu’nda havalandırmak isteriz” dediği öğrenildi.
 
Fatih Terim’den gelen uyarının yanı sıra kulüple ilgili haberleri günlük olarak toplayan ve sosyal medyada da tepkileri ölçen medya takip merkezinin raporu, Aysal’ın tavır değiştirmesini sağladı.
 
Galatasaray Başkanı dün kupanın mutlaka Şükrü Saracoğlu Stadı’nda verilmesi gerektiğini dile getirdi. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde panele katılan Aysal, “Biz yenersek orada alırız, Fenerbahçe yenerse yine orada alır. Yönetim kurulu olarak biz bu konuda bir karar aldık” diye konuştu.
 
105. MADDE İŞE YARADI!
TFF Tahkim Kurulu, PFDK’nın, Trabzonspor maçından sonra hakem Tolga Özkalfa ve yardımcılarına küfür ettiği için Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e verdiği 3 maçlık cezanın kalan 2 maçını 1 yıl süreyle erteledi. Sarı-kırmızılı teknik adam dün kulüp avukatıyla birlikte Futbol Federasyonu’na giderek, Tahkim Kurulu’na sözlü savunma verdi. Tahkim, savunmanın ardından verilen cezanın 1 yıl ertelenmesine hükmetti.
 
Tahkim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “UEFA ve FIFA talimatlarındaki ilgili hükümler ve Futbol Disiplin Talimatı’nın 105. maddesi dikkate alınarak Fatih Terim’e verilen cezanın 1 maçının infaz edildiği görülmüş olup, henüz infaz edilmemiş olan 2 maçlık cezanın 1 yıl süreyle oy birliğiyle ertelenmesine karar verilmiştir” denildi.
 
Fatih Terim, Fenerbahçe ile yarın oynayacakları derbide takımın başında sahaya çıkabilecek. Terim bir yıl içinde aynı suçu işlerse, alacağı cezaya, ertelenen 2 maçlık ceza da eklenecek.
 
Tahkim Kurulu’nun, sarı-kırmızılı teknik adamın cezasını 105. maddeye göre ertelemesi çarpıcı bir detay olarak kayıtlara geçti. Galatasaray, 3 Mayıs’ta Tahkim’e başvurarak, 58. maddede yapılan değişikliklerin yanı sıra 105. maddenin iptal edilmesini istemişti.
 
Galatasaray’ın hocası, TFF’den ayrılırken, Tahkim Kurulu’nun sağduyulu bir karar verdiğini söyledi. Terim, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın önceki gün kendisini locasına davet etmesiyle soruya, “Bunu basından öğrendim. Bana gelen bir şey yok. Zaten bu konuya da gerek kalmadı. Normal, olmam gereken yerde olacağım” yanıtını verdi.