Terim onu istiyor!

Galatasaray’ın, Alper Potuk ısrarı sürüyor. Fatih Terim’in sezon başında da istediği genç oyuncuyu, Eskişehirspor bırakmamıştı.

Terim onu istiyor!
27 Aralık 2012 Perşembe 09:53 tarihinde eklendi.

 

Terim’in, ligin ilk yarısında başarılı bir performans sergileyen 21 yaşındaki genç futbolcu konusunda çok ısrarlı olduğu ve sarı-kırmızılı yönetimin transfer için başlatılan girişimlere hız verdiği belirlendi.
 
Yönetim kurulu üyesi Abdurrahim Albayrak tarafından yürütülen Alper operasyonunda, Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal ile kıran, kırana pazarlıkların yaşandığı ve genç oyuncunun her an sarı-kırmızılı kulübe imza atabileceği öğrenildi. Cim-Bom’un, Fatih Terim’in kadrosunda görmeyi çok istediği Alper için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadığı ve bonservis bedeli için 5 milyon euroya kadar çıkıldığı vurgulandı.
 
Felipe Melo’ya alternatif
 
Fenerbahçe’nin de Alper Potuk için devrede olduğu bilgisini alan sarı-kırmızılıların, son olasılık olarak Eskişehirspor’a, “Bonservisini alalım, sezon sonuna kadar sizde oynasın” teklifini sunacakları ifade edildi. Buna karşılık Şampiyonlar Ligi faktörü nedeniyle Alper’in de Galatasaray’a ara transfer döneminde gelmek istediği kaydedildi. Genç futbolunun, ligde ilk yarı bittikten sonra soluğu İstanbul’da alması da “Galatasaray’la görüştü” iddiasını beraberinde getirdi. Felipe Melo’dan bu sezon istediği veremi alamayan Terim’in, Alper’in transferine çok önem verdiğinin altı çizildi.
 
Bu arada Baros’tan en kısa sürede kurtulmak isteyen Galatasaray, Cris’in devre arasında kendisine kulüp bulamaması halinde yabancı konusunda ek kontenjan açacak. Sarı-kırmızılılar, yabancı transferine 3 Ocak’tan sonra ağırlık verecek. (Milliyet)