Terim'e 50 milyon Euro

Ünal Aysal, Sportif A.Ş.’nin 1 Haziran 2013-31 Mayıs 2014 bütçesinde transfere 50 milyon euro ayırmanın planlarını yapıyor. Sarı-kırmızılılar gelecek sezon da Drogba ve Sneijder çapında yıldızları İstanbul’a getirmeyi hedefliyor

Terime 50 milyon Euro
19 Nisan 2013 Cuma 09:56 tarihinde eklendi.

 

Galatasaray’da, Başkan Ünal Aysal ile Teknik Direktör Fatih Terim arasındaki sis bulutunun dağılmasıyla beraber yeni sezon hedefleri de ortaya çıkmaya başladı.
 
Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale kalarak planlanan süreden çok önce hedefe varan sarı-kırmızılılarda yeni sezon için kesenin ağzı açıldı. Ajandasından olağanüstü seçim konusunu silen ve bir dönem daha devam etme konusunda kararlı gözüken Başkan Aysal’ın, yine hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağı ve Terim’in taleplerini yerini getirmek için imkanları zorlayacağı belirtildi.
 
 
Ünal Aysal’ın, “Büyüme politikası”nın devam etmesinde, ligdeki şampiyonluğun ardından Avrupa’da elde edilen başarının ve bunun maddi getirisinin etkili olduğu dile getirildi.
 
Futbol takımının sponsorlar dışında kulübe 200 milyon liranın üzerinde bir rakam kazandırması Başkan Aysal’ın iştahını daha da açarken, 1 Haziran 2013-31 Mayıs 2014 tarihlerini kapsayan gelecek sezon Sportif A.Ş. bütçesinde futbol takımına yönelik ciddi bir kaynak düşünüldüğü öğrenildi.
 
Yeni çilekler gelecek
Yönetimin, Mayıs’ın son haftasında karara bağlanacak yeni sezon transfer bütçesiyle ilgili Teknik Direktör Fatih Terim’e geçen sezondan çok daha geniş imkanlar hazırlanacağı bildirilirken, rakamın en az 50 milyon euro (yaklaşık 118 milyon lira) olacağı vurgulandı. Başkan Aysal ve yönetimin özellikle Avrupa’da elde edilen başarı nedeniyle yıldız transferinde ısrarlı olduğu, Terim’in raporu doğrultusunda yeni çileklerin transferinin gündeme geleceği bildirildi.
 
Drogba ve Sneijder gibi sansasyonel transferle dünyanın ilgisini çeken, iç piyasada da Burak Yılmaz, Amrabat gibi önemli oyuncuları kadrosuna katan sarı-kırmızılıların gelecek sezon için benzer bir politikada kararlı olduğunun altı çizildi. Sol bek, stoper ve orta saha transferinin ilk etapta düşünüldüğü, takımdaki rekabeti daha da üst seviyeye çıkaracak genç yıldız adaylarının da kadroya dahil edileceği ifade edildi.

Skorer