Titanik II'yi inşa edecekler

Avustralyalı Clive Palmer adlı bir milyarderin, Titanik kadar lüks olacak ve 2016 sonlarında sefere başlaması öngörülen Titanik II'yi Çin'de inşa etmeyi planladığı bildirildi.

Titanik IIyi inşa edecekler
30 Nisan 2012 Pazartesi 10:44 tarihinde eklendi, 1.124 kez okundu.

 

Maden endüstrisinden servetini kazanan Palmer'in, bu plan için Çinli bir gemi inşa şirketine sipariş verdiği ve Titanik II'nin aslına sadık kalınarak inşa edileceği belirtildi. Projenin maliyeti konusunda bilgi verilmedi. 
     
Palmer yayımladığı bildiride, bu yeni geminin Titanik kadar lüks olacağını ve modern navigasyon ile güvenlik sistemleri olmak üzere son teknolojiyle donatılacağını belirtti. 
     
Çin'in kömür ve demir cevheri alanında en büyük tedarikçilerinden biri olan Clive Palmer, geminin kuzey yarımkürede sefer yapacağını ve ilk seferini İngiltere'den New York'a 2016 sonlarında yapmasının planlandığını kaydetti. 
     
Bu yeni geminin, Titanik'in mürettebatına bir saygı olduğunu belirten Palmer, "bu insanların görev anlayışının 100 yıldan fazla bir süredir hayranlık uyandırdığını, bu anlayışı 100 yıl daha sürdürmek istediklerini" kaydetti. 
     
Bu proje için Blue Star Line adını verdiği bir şirket kuran Clive Palmer, "Titanik II'nin, spor salonları, havuzları, kütüphaneleri, şık restoranları ve lüks kamaralarıyla konfor ve lüks anlamında en iyi olanı sunacağını" belirtti. 
     
Araştırmacılar, geminin iç dizaynını yeniden yaratmak amacıyla arşivleri tarayacaklar.