Tokat'ta Galatasaray heyecanı!

"Ziraat Türkiye Kupası Türkiye'yi Kucaklıyor" sloganı ile bu yıl 52.'si düzenlenen Ziraat Türkiye Kupası'nda grup kuralarında Galatasaray ile B Grubu'nda yer alan Tokat'ta Galatasaray heyecanı yaşanıyor.

25 Aralık 2013 Çarşamba 18:28 tarihinde eklendi, 1.032 kez okundu.

İstanbul'daki Olimpiyat Evi'nde çekilen kurayı Tokat'ta kulüp binasında basın mensuplarıyla birlikte izleyen Tokatspor Yönetim Kurulu Başkanı Emin Yılar ve yönetici arkadaşları Galatasaray'ın Tokat'a gelecek olmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Tokatspor Yönetim Kurulu Başkanı Emin Yılar, yönetici arkadaşları ile birlikte Ziraat Türkiye Kupası’ndaki kura çekimini tesislerde televizyon başında takip etti. Kura çekiminde Tokatspor Kulübü’nü temsil etmek üzere İstanbul’da bulunan yönetici Murat Kılıçarslan oldu. Daha önceki turlarda hep Tokat’ta iç saha maçlarını çeken Kılıçarslan’ın bu kez de Tokatlıların gönlünden geçen Galatasaray’la eşleşeceğine de olan inançları yüksekti.

Kuraların çekilmeye başlanması öncesi Başkan Emin Yılar gönlünden geçenleri, Galatasaray ile eşleşmek istediklerini bir daha dile getirirken rakipler teker teker belli olmaya başlamıştı. En nihayetinde Tokatspor’un Galatasaray ile aynı grupta yer almasının kesinleşmesi camiada müthiş bir sevinç yaşattı.

Tebrik telefonları peş peşe gelirken, Başkan Emin Yılar basın mensuplarına açıklamasında gönlünden geçenlerin olmasının sevincini yaşadıklarını vurguladı.

Tokatspor’un mali durumu üzerine de bilgiler veren Başkan Emin Yılar, kulübün piyasa borçlarını yüzde 90 oranında bitirdiklerini, SGK ve Maliye borçlarının kaldığını hatırlattı. Tokatspor’un Ziraat Türkiye Kupası’ndan elde edeceği gelirlerle borcunu büyük oranda kapatacağına vurgu yaptı.

TOKATSPOR İLK MAÇINDA İSTANBUL'DA GALATASARAY'LA OYNAYACAK

Bu arada B Grubu'nda Galatasaray, Medical Park Antalyaspor ve Elazığspor ile mücadele edecek olan Tokatspor, gruptaki ilk maçında Galatasaray ile İstanbul'da 14 ya da 15 Ocak günü karşı karşıya gelecek. Tokatspor'un Galatasaray'ı ağırlayacağı 5. hafta maçı ise 5 ya da 6 Şubat'ta oynanacak.

Teknik direktörlüğünü Mehmet Şahan'ın yaptığı Tokatspor, gruplara gelene kadar Uşakspor, Boluspor, İstanbul BBSK ve son olarakta Kayserispor'u elemişti.


CİHAN