Tophane'de yangın paniği

Tophane’de tinercilerin yaşadığı metruk binada yangın çıktı. Daha önce de binada üç kez yangın çıktığını anlatan mahalleli, şikayetçi olmalarına rağmen önlem alınmadığını söyledi.

Tophanede yangın paniği
25 Kasım 2011 Cuma 08:54 tarihinde eklendi.

 

Olay, dün 21.00 sıralarında, Tophane’de bir metruk binada meydana geldi. İddialara göre, kimsesiz vatandaşların ve tinercilerin yaşadığı metruk binada zemin katta yangın çıktı. Olay yerine Beyoğlu ve Fatih itfaiye müfrezelerinden ekipler sevk edildi. Zemin katta başlayan yangın üst katlara sıçradı. İtfaiye ekipleri hortum çekerek yangını söndürmeye başladı. Bu sırada yangından son anda kurtulan şahıs polis ekiplerine ifade verdi. Sağlık ekipleri de içeride yaralı olabilme ihtimaline karşılık dışarıda hazır bekletildi. 
 
İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 20 dakikalık çalışması sonucu yangın tamamen söndürüldü. Olay yerine koşan mahalleli ise aynı binada dördüncü kez yangın çıktığını belirterek önlem alınmamasından yakındı. Metruk binaya yakın apartmanda oturduğunu söyleyen bir vatandaş, “İçki içiyorlar bu binada. Tinerciler yaşıyor burada. Dördüncü kez yandı burası. Daha önce de şikayetçi olduk ama ilgilenen olmadı” dedi.