Toplu tecavüz suçlaması!

IMF eski Başkanı Dominique Strauss-Kahn'a şimdi de toplu tecavüz suçlamasında bulunuldu.

Toplu tecavüz suçlaması!
04 Mayıs 2012 Cuma 19:45 tarihinde eklendi, 1.007 kez okundu.

 

Fransa'daki Lille Başsavcılığı, Strauss-Kahn ve arkadaşlarının 2010 yılında Washington'daki bir otelde düzenlenen seks partisinde bir hayat kadınını zorla cinsel ilişkiye zorlamakla suçlandığını belirtti.
 
İddia sahibi Belçikalı hayat kadınının ifadelerine dayanılarak sunulan kanıtları inceleyecek olan Lille Başsavcılığı, konuya ilişkin resmi soruşturma açılıp açılmamasına karar verecek.
 
Strauss-Kahn hakkında organize fuhuş çetesiyle ilişkisi olduğu suçlamasıyla geçtiğimiz ay Lille'de dava açılmıştı. 100 bin euro kefaletle serbest bırakılan Strauss-Kahn'ın adli denetim altında tutulması kararlaştırılmıştı.
 
Strauss-Kahn, IMF başkanı olduğu dönemde, Paris, Lille ve Washington'da önemli iş adamları tarafından kendisi için düzenlenen organize fuhuş partilerine katılmak ve bunun karşılığı bu iş adamlarına çıkar sağlamakla suçlanıyordu.
 
ABD'DE GÖZALTINA ALINMIŞTI
 
ABD'de bir otel görevlisine tecavüz suçlamasıyla uzun süre gözaltında tutulan Strauss-Kahn hakkında açılan bir başka dava delil yetersizliği gerekçesiyle düşmüştü.
 
Fransa'da yine Strauss-Kahn hakkında, bir gazeteci ve yazar kadın cinsel taciz suçlamasıyla dava açmış, bu suçlama da zaman aşımı gerekçe gösterilerek düşürülmüştü.
 
ABD'deki skandaldan önce Strauss-Kahn, cumhurbaşkanlığı seçiminin en şanslı adayı olarak gösteriliyordu.