Torba Yasası'nı protesto ettiler

Sağlık çalışanları, Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)'de görüşülecek olan 'Sağlık Torba Yasası'nı protesto etmek için Çapa'da bulunan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde toplandı.

Torba Yasasını protesto ettiler
02 Ocak 2014 Perşembe 21:38 tarihinde eklendi, 1.099 kez okundu.
Saat 19: 30 sıralarında ellerinde pankartlarla yürüyüşe geçen yaklaşık 50 kişilik grup, 'Sağlık haktır, satılamaz' diye slogan attı.

Hastanenin etrafında yürüyen kalabalık daha sonra hastane bahçesinde toplandı. Burada kalabalık adına bir konuşma yapan İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Taner Gören, "Pek çok hekimlik onuruyla bağdaşmayan, son derece olumsuzluklar içeren maddelerle dolu bir torba yasası bu. Biz bu torba yasasını reddediyoruz. Yasayla, tam anlamıyla sağlık sistemine bir kölelik düzeni getirilmekte. Bu torba yasası çıksa bile iptali için elimizden ne geliyorsa yapma kararındayızö diye konuştu. 
 
İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Dr.Ali Çerkezoğlu ise, söz konusu yasanın sağlık çalışanları için olumsuzluklar oluşturacağını ve bu yüzden yasayı reddettiklerini söyledi. Basın açıklamasının ardından kalabalık, hastane bahçesinde kurdukları çadırda toplandı. Eylemciler, kurulan çadırda gece boyunca kalarak söz konusu torba yasasını tartışacaklarını belirtti.

DHA