Trafik canavarını ‘Neco’ yakalattı

Manisa’da üç yıl önce bir yaya çarparak ölümüne neden olan kamyon şoförü, aracın üzerindeki ''Neco'' yazısı sayesinde yakalandı.

Trafik canavarını Neco yakalattı
18 Nisan 2012 Çarşamba 12:20 tarihinde eklendi, 1.147 kez okundu.

 

Manisa'da 21 Ekim 2009 tarihinde İzmir-İstanbul karayolu otogar önünde yolun karşısına geçmeye çalışan 41 yaşındaki Osman Gökmen'e bir kamyon çarpmıştı.
 
Gökmen'in olay yerinde yaşamını yitirdiği kazanın ardından kamyon şoförü İzmir istikametine doğru yoluna devam ederek olay yerinden kaçmıştı.
 
Kazanın failinin yakalanması için araştırma başlatan Manisa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kazaya karışan kamyonu, MOBESE kayıtlarından tespit etmiş, ancak görüntülerden kamyonun plakası okunamamıştı.
 
Görüntü kayıtlarında yapılan ayrıntılı incelemede, kamyonun üzerinde ''Neco'' yazısı olduğunu belirleyen polis, bu yönde sürdürdüğü araştırmada, kazanın failini yakalayabilmek için olay günü İstanbul'dan Ege Bölgesi'ne geldiği tespit edilen yaklaşık 400 kamyonu inceledi.
 
Bu araştırmadan da sonuç alamayan polis, bu kez İzmir'in Menemen, Kemalpaşa, Menderes, Aliağa ilçeleri ile Balıkesir ve Manisa'nın Turgutlu ilçesindeki kamyoncu kooperatifleri ile temas kurdu.
 
Buradaki şoförlere tek tek MOBESE görüntüsünden çıktı alınan ve üzerinde ''Neco'' yazılı kamyonun resmini gösteren polis, verilen bir ifadeden yola çıkarak N.T. adlı kamyon şoförünü İzmir'in Bergama ilçesinde gözaltına aldı.
 
Suçunu itiraf eden N.T., kazadan sonra korktuğu için kaçtığını ifade etti.