Tuğba Ekinci'ye hapis şoku

O Şimdi Asker şarkısıyla ünlenen şarkıcı Tuğba Ekinci hakkında, 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı!

Tuğba Ekinciye hapis şoku
23 Mart 2012 Cuma 08:20 tarihinde eklendi, 2.099 kez okundu.

 

O Şimdi Asker şarkısıyla ünlenen şarkıcı Tuğba Ekinci hakkında, sigortadan para almak için çalınmadığı halde Jaguar marka otomobilinin çalındığını söyleyerek polise ihbarda bulunduğu gerekçesiyle dava açıldı. 
 
Ekinci'nin suç uydurmaktan 3 yıla kadar hapsi talep edildi. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Ekinci'nin 18 Nisan 2011'de Beşiktaş Polis Merkezi'ne başvurarak Jaguar marka otomobilinin park ettiği yerden çalındığını bildirdiği anlatıldı. İki gün sonra aracın hasarlı vaziyette Güngören, Tozkoparan Mahallesi'nde park halinde bulunduğu ifade edildi. 
 
Sanatçı ifadesinde, aracını kullanan bir arkadaşının kaza yaptığını, otomobili de telefonla talimat verip emin bir yere park ettirdiğini söyledi. Ekinci daha sonra aracı bulamayınca da nerede olduğunu bulabilmek için böyle bir yalana başvurduğunu kaydetti. İddianamede Ekinci'nin işlenmediğini bildiği bir suçu, yetkili makamlara işlenmiş gibi ihbar ederek "suç uydurduğu" ifade edildi. 
 
Tuğba Ekinci'nin TCK'nin 271/1. Maddesi uyarınca 3 yıla kadar hapsi istendi. Sanatçı, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak. Öte yandan Ekinci hakkındaki "dolandırıcılık" soruşturmasında ise sigorta şirketini telefonla aradığı halde sigorta bedelini almak için herhangi bir girişimde bulunmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verildi.