Tümer Metin futbolu bıraktı

Kariyerini Yunanistan'da sürdüren milli oyuncu Tümer Metin, futbolu bıraktığını açıkladı. Kulübü Kerkyra, 37 yaşındaki futbolcu için uzun bir veda mesajı yayınladı.

Tümer Metin futbolu bıraktı
10 Aralık 2011 Cumartesi 21:02 tarihinde eklendi.

 

Zonguldakspor, Samsunspor, Beşiktaş Ve Fenerbahçe'deki kariyerinin ardından 2008-09 sezonunun ikinci yarısında Yunanistan Ligi'ne giden Tümer Metin, aktif futbol hayatını noktaladığını açıkladı.
 
Tümer'in sezon başından bu yana top koşturduğu Kerkyra kulübü, deneyimli futbolcunun kararını anlayışla karşıladı.
 
Türkiye'deki başarılı futbol kariyerinin ardından 2008-09 sezonunun devre arasında Yunanistan'ın yolunu tutan Tümer, burada ilk olarak Larissa formasını giydi. Larissa'da 2,5 sezon boyunca 70 maça çıkan deneyimli futbolcu, 18 kez rakip fileleri havalandırma başarısı gösterdi.
 
Larissa'nın geçtiğimiz sezon sonunda 2. Lige düşmesinin ardından kulübüyle yollarını ayıran ve 1. Lig takımlarından Kerkyra'ya transfer olan Tümer, yeni takımında çok fazla forma şansı bulamadı. Kerkyra'da sezon başından bu yana sadece 5 maçta kendisine yer bulabilen milli futbolcu, futbola nokta koyma kararını aldı.
 
Kerkyra kulübü, 37 yaşındaki futbolcu için resmi siteden yayınladığı uzun mesajında "Korfu adası'ndan geçen en büyük futbolcuya teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Yönetim kurulu, teknik heyet ve takım arkadaşları tarafından yazılan mesajda Tümer'e, Türkçe olarak "İyi şanslar" dileğinde bulunuldu.
 
NTVSPOR