Türkan Şoray isyan etti

Muhteşem Yüzyıl dizisinin başrol oyuncusu Meryem Uzerli’nin tükenmişlik sendromu nedeniyle diziden ayrılması, dizi setlerindeki çalışma koşullarını gündeme getirdi.

Türkan Şoray isyan etti
01 Haziran 2013 Cumartesi 13:16 tarihinde eklendi.

Konuyu Cihan Haber Ajansı’na değerlendiren Türken Şoray dizilerdeki çalışma koşullarını 'inanılmaz zor’ ve insanlık dışı’ olarak niteledi.

Türkan Şoray, dizi setlerindeki çalışmaya bir sınırlama getirilmesi gerektiğini vurgulayarak "Ben de İkinci Bahar'da ve bir iki film setinde 18 saat çalıştığımı biliyorum. Bence bu sektörün bu sorunu çözmesi lazım. Gerçekten verimlilik azalıyor." diye konuştu. Türkan Şoray, set arkası çalışanlarının çalışma koşullarını da gündeme getirerek, "Set arakasında görünmeyen kahramanların yaşadıkları: 3-4 saat uykuyla sete geliyorlar. Bütün bunların inşallah en kısa zamanda çözülmesini diliyorum." diye kaydetti. Ünlü sanatçı, kendisinin de aynı problemleri yaşadığının altını çizerek, "Çünkü ben yaşadığım için çok iyi anlıyorum. İnşallah çözülür." dedi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Anadolu Festivali'ne katılmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'e gelen ünlü sanatçı hayranlarıyla da bir araya geldi. Anadolu Festivali ile ilgili Şoray, ''Farklı kültürlerdeki insanların Anadolu kültürünü ve farklı kültürleri tanıması çok önemli. Böylece birbirlerine saygı, sevgi gelişir. O insanı tanır,sever." ifadelerini kullandı.


CİHAN