Türkiye Rallikros Şampiyonası start aldı

2016 Türkiye Rallikros Şampiyonası'nın 3. 4. ve 5.ayak yarışları Bursa'nın İznik Gölü Orhangazi sahilindeki ralli parkurunda start verildi.

Türkiye Rallikros Şampiyonası start aldı
15 Ekim 2016 Cumartesi 15:56 tarihinde eklendi, 3.072 kez okundu.
2016 Türkiye Rallikros Şampiyonası'nın 3. 4. ve 5.ayak yarışları Bursa'nın İznik Gölü Orhangazi sahilindeki ralli parkurunda start verildi. 
 
Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK), Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) ve Ege Otomobil Sporları Kulübü'nün (EOSK) ortak organizasyonu ile ulusal ve mahalli olarak iki ayrı klasmanda düzenlenen yarışlara Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden 25 sporcu katıldı. 
 
İznik Gölü kenarında yer alan bin 100 metre uzunluğundaki toprak zeminli rallikros pistinde iki gün sürecek yarışlarda sıralama-yarı final-final sıralaması ile koşulacak. Otomobillerin motor hacimleri ve tadilatlarına göre 3 ayrı kategoride değerlendirildiği yarışlar 16 Ekim Pazar günü saat 19:00'da İskele Pub'da düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.  
 
KAZALAR YAŞANDI
 
Yarışlar sırasında kazalar da yaşandı. Bir otomobil ısınma turlarında kaza yaparak pist dışına çekildi. İki otomobil de yarışlar sırasında kaza yaparak kullanılamaz hale geldi. Kazalarda yaralanan ya a can kaybı olmadı.
 
PROTOKOL START VERDİ 
 
Türkiye Rallikros Şampiyonası yarışlarının ilk gününü Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve ilçe halkı da izledi. Protokol üyeleri start noktasına gelerek bazı turların startını verdi. 
 
ÇAĞLAYAN; BÖLGE SPOR VADİSİNE DÖNÜYOR
 
Belediye Başkanı Çağlayan, Türkiye Rallikros Şampiyonası'nın Orhangazi'de yapılmasının mutluluk ve heyecan verici olduğunu söyledi. Yarışların yapıldığı göl bölgesinin spor vadisi haline geleceğini ifade eden Çağlayan, bu yönde çalışmaların başladığını aktardı. Çağlayan, farklı spor dallarında futboldan tenise, otomobil sporlarından yamaç paraşütüne kadar birçok tesis yapılanmasının sürdüğünü belirtti.