Türkiye'nin Jimi Hendrix'i

Dünyanın en önemli online müzik dergilerinden Pitchfork'ta yayınlanan yazıda, Erkin Koray'dan övgüyle söz ediliyor: "Anadolu rock dinlemeye başlamak istiyorsanız, Erkin Koray çok iyi bir başlama noktası."

Türkiyenin Jimi Hendrixi
04 Kasım 2011 Cuma 13:50 tarihinde eklendi, 1.166 kez okundu.

 

"Erkin Koray'ı Türkiye'nin Jimi Hendrix'i olarak tanımlamak, İngilizce konuşan eleştirmenler arasında çok yaygın. Bu tanımı doğrulayan birçok neden de var..." Dünyanın en önemli online müzik dergilerinden Pitchfork'ta yayımlanan, Erkin Koray'ın Meçhul albümünün değerlendirmesi bu cümlelerle başlıyor.
 
Sabah gazetesinin haberine göre, Joe Tangari imzalı yazıda Erkin Koray'ın Rock'n Roll ile Anadolu ezgilerini çok güzel bir şekilde harmanladığı belirtiliyor. Koray'ın Meçhul albümü, Tangari'nin değerlendirmesinden 10 üzerinden 8.1 almış. Zaten Tangari, "Albümdeki her parça harika," diyerek albümü çok beğendiğini açıklıyor.
 
Tangari, yazısında 'Anadolu rock'ı keşfetmek isteyenlere de Erkin Koray'ı öneriyor: "Anadolu rock dinlemeye başlamak istiyorsanız, Erkin Koray çok iyi bir başlama noktası."