"Türkiye'ye koşa koşa gelirim"

A Milli Takım’ı yıkan Hırvatlar’ın teknik direktörü Slaven Bilic, Türkiye karşısında ilk maçta planlarının tuttuğunu söyledi.

Türkiyeye koşa koşa gelirim
14 Kasım 2011 Pazartesi 10:24 tarihinde eklendi.

 

Oyunun bu şekilde gelişmesini “Sürpriz” olarak değerlendiren 46 yaşıındaki genç hoca, “Türkiye’deki skorun 3-0 olacağını söyleseler inanmazdım. Açıkçası Türk Milli Takımı beni hayal kırıklığına uğrattı. Ben daha çok saldıran ve gol için her şeyi yapacak bir takım bekliyordum ama öyle olmayınca biz de daha güvenli bir şekilde oynadık ve sonuca gittik” ifadesini kullandı.
 
“YARALI TÜRKLER SALDIRACAKTIR”
 
Bilic, maç öncesi takımıyla yaptığı toplantıda Arda, Emre, Sabri, Hamit ve Egemen’e dikkat çektiğini ve bu oyuncuların mutlaka durdurulması gerektiğini ilettiğini de belirtip “Oyuncularıma Türkiye’de tehlike olacak isimlerin belli olduğunu ve buna göre hareket etmelerini söyledim. Onlar da dediğimi yapınca işimiz kolaylaştı. Bu kadar rahat olacağını sanmamıştım ama gevşemeyeceğiz. Zagreb’de de kazanacağız. Çünkü ftubolda hiçbir şeyin garantisi yok. Biz öndeyiz ama yaralı Türkiye yine de saldıracaktır” diye konuştu.
 
“İSTANBUL’DA HER ŞEY VAR”
 
Slaven Bilic, Türkiye’den teklif alıp almadığı yönündeki sorumuza “Bir süre önce büyük kulüplerden birinden teklif aldım. Ama adını söylemem” yanıtını verdi. Hırvatlar’ın teknik patronu, “Beşiktaş mı?” sorumuza ise sadece gülümseyerek yanıt verdi. Ardından ekledi: “Şu an Hırvatistan Milli Takımı ile bir misyonum var. Bu tamamlandıktan sonra Türkiye’ye seve seve değil, koşa koşa gelirim! İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Stat atmosferleri harika. Kulüpler zengin. Bir futbol adamı için her şey burada mevcut.”

Habertürk