"Turu Kadıköy'de kaybettik"

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin Benfica'ya 3-1 mağlup olup elendiği maçtan sonra "Bu Fenerbahçe için bir başlangıç olmadı seneye de burada olmalı" dedi.

Turu Kadıköyde kaybettik
03 Mayıs 2013 Cuma 11:01 tarihinde eklendi.

 

Rıdvan Dilmen, yayıncı kuruluşa karşılaşmadan sonra şunları söyledi: "İlk maçta kaçan üç direk, eksik futbolcular bugün Fenerbahçe'nin sıkıntısıydı. Benfica teknik direktörü ilk maçtan önce rakibi analiz etmemişti. İlk maçta Fenerbahçe başka gol bulamadan geldi burada. Burada da golü yedi, Gökhan sakatlandı.
 
Antrenörleri eleştirmek kolaydır ancak belki bugün Cristian ile Salih yer değiştirebilirdi. Ben en çok bundan korkuyordum Fenerbahçe'nin avantajı dezavantaja dönüştü.
 
Hakem ilk yarıda harikaydı. Sow'un pozisyonunun başında ofsayt var penaltıyı vermese vermezdi. Ancak ikinci yarıda ne olduysa bütün kararları Benfica'dan yana oldu. Hakeme bağlamak yanlış olur ancak ikinci yarıda her şeyi Benfica'dan yana yaptı. 1-1'ken maç da geldi Sow değerlendiremedi.
 
Bu Fenerbahçe için başlangıç olmalı, seneye de alamazsınız belki finali ancak yine yarı final yapmanız lazım. Fenerbahçe frene basamadı. Benficalı öyle değil. Benfica çok daha iyi uyuttu Fenerbahçe'yi. Sonuçta maçı kaybetti Fenerbahçe ancak turu Kadıköy'de kaybetti. "
 
(Eurosport)