"Üç sene sonra herşey farklı olacak"

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'ya gelen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin çeşitli inceleme ve açılışlarda bulundu.

Üç sene sonra herşey farklı olacak
11 Mart 2012 Pazar 15:53 tarihinde eklendi.

Bakan Şahin ilk olarak Kabadüz İlçesi'ne bağlı Yokuşdibi Beldesi'ndeki bir restuaranta iş adamları ile kahvaltıda bir araya geldi. 
    
İş adamlarının taleplerini ve sorunlarını dinleyen Bakan Şahin daha sonra beraberindeki heyetle birlikte aynı ilçeye bağlı yaklaşık bin 500 rakımlı Çambaşı Yaylasına geçti. 
    
Burada kısa bir süre önce yapımına başlanan kayak merkezinde incelemelerde bulunan Bakan Şahin, çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. 
    
İncelemelerinin ardından kar traktörü ile bir süre alanda düzlemede yapan Bakan Şahin'e yöre vatandaşları tarafından çeşitli hediyeler verildi. 
    
Kayak merkezi ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şahin, tesisin hızla devam ettiğini ve Ordu'ya çok güzel bir kayak merkezinin kazandırılacağını söyledi. 
     
Merkezde şu anda 5 yaşından 75 yaşına kadar bütün vatandaşların eğitim almaya başladığını söyleyen Bakan Şahin, şunları kaydetti: 

''Kayak merkezinde şu anda alanın kaymaya elverişli hale getirilmesi için çalışmalar sürüyor. Daha önce buraya tesisin bazı bölümleri yetkililer tarafın montajı yapıldı. Arkadaşlarımız çalışıyor. Bundan sonrada diğer etaplar yapılacak. İhaleler devam ediyor. İnşallah bu yıl içerisinde tamamlanır. Akabinde bölgeye konaklama tesislerinin yapılması için yatırımcılar, girişimciler proje hazırlıyorlar. Bölgenin planlama şartlarına ve ilkelerine uygun olarak konaklama tesisleri içinde çalışmaların başlamasını ümit ediyoruz. Ulaşım sorunu hallediliyor. Yaz kış buranın yolu açık zaten. İnanıyorum ki 2 yıl sonrada havaalanımız bitince bölgemiz Ordu dışından da çok sayıda ziyaretçi alacaktır.'' 
    
Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: 
    
'' Biz istiyoruz ki çocuklarımız, büyüklerimiz gelsinler buradaki güzelliği görsünler. Burada kaysınlar, spor yapsınlar. Çağdaş uygarlığı önce bizim yöremizin insanı, köylüsüyle, kentlisiyle, muhtarıyla ve azasıyla yaşamış görmüş olsun. Bizim temennimiz bu. Onun için buradayız. Bu bölgenin yakın geleceği,bu seneye göre çok daha farklı olacak. Hızla gelişen bir bölgemiz var. 3 sene sonra her şeyin daha farklı olduğunu hep birlikte göreceğimizi ümit ediyorum.''