'Ucundan azıcık' dediler ama

Doktor, kanser hastası olan adama 'Penisinden küçük bir parça alacağız' dedi. Ameliyattan çıkan adam, penisini yerinde bulamayıca doktora dava açtı

Ucundan azıcık dediler ama
22 Ağustos 2011 Pazartesi 15:37 tarihinde eklendi.

 

ABD'nin Kentucky Eyaleti'nde yaşayan Philip Seaton'a 2007 yılında kanser teşhisi konuldu. Doktor John Pattrson , hastasına "Kanserli hücreyi almak için ucundan bir parça keseceğiz. Merak etme gerisi sana kalacak" dedi. Doktoruna güvenen Seaton ameliyatı kabul etti. Ancak Seaton sünnet için girdiği ameliyattan penisi tamamen kesilmiş bir halde çıktı. Bunu üzerine Seaton penisini izinsiz kesen doktora dava açtı.
 
YAYILDIĞI İÇİN ALDIK
 
Doktor Patterson, "Kanser yayıldığı için penisin alınması zorunluluk haline gelmişti" sözleriyle kararını savundu. Patterson "Hasta hala hayattaysa bizim sayemizde. Bize teşekkür etmesi gerekirken dava açıyor. Bunu anlamak mümkün değil" dedi.
 
Olay "Bir doktor hastasını kurtarmak için böyle davranabilir mi?"tartışmasını da gündeme getirdi. Washington Üniversitesi'nden Prof. Douglas Diekema, "Eğer hastanın durumu acilse ve yaşamını tehdit ediyorsa doktorlar harekete geçmeli. ancak yeterli zaman varsa hasta uyandırılmalı" dedi.