UEFA'dan Türkiye'yi üzecek haber!

EURO2016'nın ucundan dönen Türkiye EURO2020 için de hayal kırıklığı yaşayabilir. Platini'nin 13 ülkeli hayalinin gerçekleşeceği öne sürülüyor. Şenes Erzik de bunu doğruluyor.

UEFAdan Türkiyeyi üzecek haber!
13 Kasım 2012 Salı 13:57 tarihinde eklendi, 1.001 kez okundu.

Türkiye'nin de ev sahibi adayları içinde olduğu 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı finallerinin hangi ülkede düzenleneceği önümüzdeki ay resmileşecek.

 
UEFA Başkanı Michel François Platini'nin geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan turnuvayı 13 ülkenin organizasyonuyla yapma planı ise gerçeğe dönüşüyor. Finalin favorisi ise İstanbul..
 
UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik dün U20 Dünya Kupası Maskotu Tanıtımı toplantısında yaptığı açıklamada Türkiye'nin 2020 yılında düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası ve Olimpiyat Oyunları'nı aynı anda organize etmesinin zor olduğunu söylemişti.
 
ERZİK O SİNYALİ VERMİŞTİ
 
Erzik'in bu sözleri ise Platini'nin 13 ülke operasyonunun gerçekleşeceğinin sinyallerini verir gibiydi; ''Platini, federasyon başkanlarıyla 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın finalinde Kiev'de bir toplantı yaptı. Burada bir olasılıktan bahsetti. Bu sadece bir olasılıktı, bir plan yok. Düşüncesi, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı 13 ülkeye yaymak. Grup maçlarını, çeyrek finali, yarı finali ve final maçlarını farklı ülkelere dağıtmak istiyor."
 
Rumen basınında geçtiğimiz hafta ise çıkan haberlerde Platini'nin 13 ülkesi içinde Romanya'nın da yer aldığı öne sürülürken, UEFA ile temas halinde olan önemli Federasyon yetkililerinin konuyla ilgili UEFA'dan bir mektup aldığı duyurulmuştu.
 
Erzik'in bu sözlerinden sonra 13 ülke iddiası ise Almanların önemli gazetesi Bild'den geldi. "EUROPA Cup" adı altında farklı ülkelerin ve şehirlerin turnuvaya ev sahibi yapması konusunda planların sivrileştiğini söyleyen Bild, turnuva haritasını da açıkladı.

sporx