Ufuk Bayram: SOSFED Sosyal Medyadaki Vergi Yolsuzluğunun Takipçisi Olacak

Uluslararası Sosyal Medya Federasyonu’nun (SOSFED) Türk Kurucu Başkanı ve Genel Sekreteri Ufuk BAYRAM; Objektif Haber mikrofonlarına zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Ufuk Bayram: SOSFED Sosyal Medyadaki Vergi Yolsuzluğunun Takipçisi Olacak
27 Şubat 2021 Cumartesi 18:30 tarihinde eklendi.

Uluslararası Sosyal Medya Federasyonu’nun (SOSFED) Türk Kurucu Başkanı ve Genel Sekreteri Ufuk BAYRAM; Objektif Haber mikrofonlarına zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Sosyal medya alanında sadece ülkemizde harcanan reklam bütçesinin yıllık 240 milyon USD olduğunu dile getiren Bayram; “bu rakam sadece kayıt altına alınabilen kısım, gerçek harcama bu tutarın yaklaşık 3 katı yani 600 milyon USD’den fazla” dedi.
 

Tüyü Bitmemiş Yetimin Hakkı Yeniyor
 

Açıklamalarına “asgari ücretle çalışıp dahamaaşını eline almadan vergisini ödeyen milyonlar ülkemizin ekonomik olarak sıkıntıya girdiği şu günlerde ayakta durma mücadelesi verirken, “infulancer marketing” adı altında astronomik tutarlar kazanmasına rağmen tek kuruş vergi ödemeyen kişilerin karşısında olmaya devam edeceğiz” sözleri ile devam etti.
 

Hergün Onlarca Suç Suyurusunda Bulunuyoruz
 

Hergün yargı makamlarına ve maliyeye onlarca suç duyurusunda ve şikayette bulunduklarına ifade eden Ufuk Bayram “devlet milletine hizmet etmek için vergi toplamak zorundadır. Bu sebeple de vergilendirilmiş kazanç kutsaldır” dedi. 
 

Sözlerini “mesele bu topraklarda para kazanan insanların, bu topraklara olan borcunu ödemesidir. Verdiğimiz mücadele aslında halk adına verilen kutlu bir mücadeledir. Bu yolda gereken her şeyi yapmaya devam edeceğiz” ifadeleri ile sürdüren Ufuk Bayram; “bizim bulunduğumuz sektörde kim halkına ve devletine zarar veriyorsa biz SOSFED olarak onun karşısındayız” dedi.
 

Ahlaki Erozyona Artık Dur Demek İstiyoruz
 

Sosyal medya alanında yapılan paylaşımlara da değinen Ufuk Bayram; “maalesef ki tek sorunumuz bu vergi kaçıran arkadaşlar değil. Bir de sosyal medya hesaplarında ahlaka mugayır şekilde paylaşım yaparak toplumu kültürel erozyona uğratmaya çalışan kişiler var. Bu arkadaşlar bilmeliler ki biz ülkemizdeki gençleri zehirlemenize izin vermeyeceğiz. Sosyal medya da yüksek takipçi sayısına erişmiş olmak, ülkenin kültürel yapısının temeline dinamiti yerleştirmek anlamına gelmiyor” dedi.
 

Özgürlükleri Kısıtlamak Değil, Özgürlüklerin Kısıtlamadığı Bir Sosyal Medya Hedefliyoruz
 

“Kendini özgürlükçü olarak tanımlayan tatlı su enetelktüelleri bu söylediklerime karşı çıkıyor. Ne imiş efendim? Sosyal medyada isteyen istediğini paylaşabilirmiş. Kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlayamazmış. Bizim kimsenin özgürlüğünü kısıtladığımız falan yok. Zaten böyle bir isteğimiz de yok. Sen kişisel hesabından canın ne isterse onu paylaşırsın. Ama para gücü gibi bazı imkanlarla belirli bir takipçi sayısına eriştiysen, seni takip eden insanların kültürünü yok etmeye çalışamazsın. Çalışırsan da karşında bizi bulursun” şeklinde sözlerini sürdüren Ufuk Bayram; “sosyal medya alanında şikayet ettiğiniz her konuda SOSFED ihbar hattını kullanabilirsiniz” cümleleri ile sözlerine son verdi.