''Uğur Acar tıpkı babama benziyor''

Yüz, bacak ve 2 kolu bağışlanan Ahmet Kaya'nın kızı Emine Kaya, yüz nakli yapılan Uğur Acar'ın fotoğrafı ve ilk sakal tıraşı oluş anına ilişkin, ''Uğur Acar tıpkı babam gibi olmuş, iki fotoğrafı yan yana koyduğumuzda ayırt etmek mümkün değil'' dedi.

Uğur Acar tıpkı babama benziyor
13 Şubat 2012 Pazartesi 18:45 tarihinde eklendi, 3.026 kez okundu.

Organlarını bağışlayarak Türkiye'de ilk yüz naklinin gerçekleşmesine vesile olan Ahmet Kaya'nın Uşak'taki ablası Fadime Çil ile kızı Emine Kaya, bugün yüz nakli yapılan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavisi süren Uğur Acar'ın fotoğrafını gördü, sakal tıraşı oluş anını internetten izledi. 
    
Babası Ahmet Kaya'nın fotoğrafını göstererek Uğur Acar'ın fotoğrafıyla kıyaslayan Emine Kaya, iki fotoğrafı arasındaki benzerlikleri anlattı. 
    
''Uğur Acar tıpkı babama benziyor'' diye konuşan Emine Kaya şunları söyledi: 
    
''Bu gün Uğur Acar'ın fotoğrafını gördüğümde şok oldum. Gözlerime inanamadım. Babama çok benziyor. Babamın fotoğrafı ile Uğur Acar'ın fotoğrafını yan yana koyunca ayırt etmek mümkün değil. Kendimi topladıktan sora Uğur Acar'ı görmek isterim. Sanki babam ölmemiş gibi. Burnu, gözleri, her şeyi çok benziyor'' 
    
Ahmet Kaya'nın ablası Fadime Çil ise Uğur Acar'ın yeni yüzünün kardeşine çok benzediğini belirterek, ''Bugün vermiş olduğumuz kararın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladım'' dedi. 
    
Çil, ''Yüz naklinin başarılı olduğunu görmek beni mutlu etti. Bu insanları en kısa sürede ağırlamak isterim. Gelsinler bizim misafirimiz olsunlar. Şu anda kardeşimi görüyorum. Ayrı bir heyecan içindeyim'' diye konuştu.